Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Atıklar Zehir Saçıyor

Denizli’nin Çal İlçesi İsabey Mahallesi’nde kanalizasyon atıkları, tarlaların bulunduğu alanlara dökülüyor.

yapi.com.tr
Atıklar Zehir Saçıyor

Denizli’nin Çal İlçesi’ne bağlı İsabey Mahallesi’nde 20 yılı aşkın bir süredir kanalizasyon atıkları, İsabey’in hemen altındaki tarlaların bulunduğu alanlara dökülüyor.

BirGün’den Uğur Kurnaz’ın haberine göre; Büyük Menderes İnisiyatifi Sözcüsü Mustafa Çallıca, bu konuda İsabey halkının büyük rahatsızlık yaşadığını kaydetti.

Çallıca, “Mevcut kanalizasyon atıkları hem bölgedeki toprağı zehirlemekte, hem de özellikle yaz aylarında dayanılmaz bir kokunun oluşmasına sebep olmaktadır. Bu pislik alanının, hemen yanında yer alan tarımsal ürünlere de etki ederek insan sağlığına tehdit oluşturması kaçınılmazdır. İsabey’de tam anlamıyla bir kanalizasyon sistemi bulunmamaktadır ve kanalizasyon atıkları genellikle insanların evlerinin yanlarına açtıkları foseptik çukurlarına boşaltılmaktadır. Bununla beraber bazı evler ve kamu kuruluşlarının atıklarının yirmi yılı aşkın bir süredir İsabey’in hemen altındaki açık alana boşaltılıyor.” dedi.

İsabeylilerin yıllardır yetkili mercilere şikâyet ettiklerini belirten Çallıca, “Son olarak İsabey Mahallesi Muhtarı Deniz Arıkan, verdiği dilekçeleri her sorduğunda ‘Yukarıya gönderdik, bekliyoruz’ cevabını almaktadır. Bu nasıl bir bekleme halidir ki yirmi senedir beklemenin sonu bir türlü gelmiyor.” diye konuştu.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/atiklar-zehir-saciyor_182200.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!