Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Atlantic Group ile Ortaklığı Türkiye için Rol Model Oldu

Erensan’ın ısıtma sektörünün dünya devlerinden biri olan Atlantic Group ile gerçekleştirdiği ortaklık modelinin ekonomi çevrelerince cari açığa reçete olarak bir rol model olarak sunulduğunu ifade eden Erensan Grup YKÜ Ayhan Eren, “Bugüne kadar Yozgat’a 25 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik" dedi.

yapi.com.tr
Atlantic Group ile Ortaklığı Türkiye için Rol Model Oldu

Foto: Ayhan Eren (sol), Ali Eren

İstanbul Gayrettepe Point Hotel’de gerçekleştirilen toplantıda basın mensupları ile biraraya gelen Erensan Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Eren, ısıtma sektörüne yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Erensan’ın ısıtma sektöründeki yeri ve sektöre yönelik faaliyetlerine değinen Eren, “Bildiğiniz gibi, ekonomi çevrelerince cari açığa reçete bir rol model olarak sunulan Atlantic Group ile bir ortaklık gerçekleştirdik. Bu ortaklığın ardından bugüne kadar 25 milyon lira yatırım yaptığımız Yozgat’taki tesisimizi büyüttük ve ihracat yaptığımız ülke sayısı 100'e ulaştı. Yozgat, 2011 yılında yapılan ortaklıkla beraber Atlantic Group’unun kazan üretim üssüne dönüştü. Kısa ve orta vadede geliştirdiğimiz yeni ürünlerin üretimi için 5 milyon liralık ayrıca yeni bir yatırım ve sağladığımız istihdamı yüzde 20 artırma hedefimiz var” diye konuştu.

'Made in Yozgat' rüzgarı

Eren, “Dünya, ‘Made in Yozgat’ imzalı kazanlar kullanmaya başladı. Yozgat işçisinin yaptığı ürün bugün İtalya’da Torino Hastanesi’nde, İngiltere Cambridge Üniversitesi’nde, Avusturalya’da insanların evlerinde, Afrika'da süt ürünleri üreten mandıralarında, Kazakistan'da yağ fabrikasında, Rusya'da şehirlerin ısıtılmasında, Meksika’da kozmetik fabrikasında çalışıyor” dedi.


“Isıtma sektörü hareketli bir döneme girdi”

Isıtma sektörünün, inşaat ve sanayi yatırımları sektörlerinde yaşanan değişimlere paralel bir seyir izlediğine işaret eden Eren, sözlerine şöyle devam etti:

"Dolayısıyla inşaat sektöründeki büyüme, TOKİ ve özel sektör yatırımlarının yanısıra Binalarda  Enerji Verimliliği Kanunu (BEP), ısıtma sektöründe talep artışı yaşanmasına sebep oldu. Binalarda Enerji Verimliliği Kanunu sayesinde 2000 metrekareden büyük binalarda 'merkezi sistem kazan kullanımı' şartı ile bu grup satışlarında bir büyüme gerçekleşti. Kentsel dönüşüm yasasıyla depreme dayanıklı olmayan binaların yeniden yapılandırılması veya yıkılarak yeniden yapılması da söz konusu olunca, ısıtma sektörü hareketli bir döneme girdi”.

“Dünya çevre, tasarruf ve enerji verimliliğine odaklandı”

Dünyanın çevreye duyarlı, enerji verimli ve tasarruf sağlayan ürünlere odaklandığına dikkat çeken Eren; enerji verimliliğinin çıkan yasa, yönetmelik ve uluslararası anlaşmalarla zorunlu hale gelmeye başladığına değinerek, "Enerji verimliliği yasası ile kaliteyi düşürmeden, ekonomik kalkınma ve sosyal refahı engellemeden enerji tüketimini en aza indirmek amaçlanmaktadır. Bu noktada Türkiye’nin kendinden yoğuşmalı ilk kazanını da üreten Erensan bunun yanında geniş ürün gamı ile enerji verimliliği ve sektörde önemli bir açığı kapatıyor” dedi.

Erensan, yeni ürünleri ile Sodex Fuarı’nda

Sektörün nabzını tutacak 2014 Sodex Fuarı’nın önemine değinen Ayhan Eren, ”Yerli ve yabancı katılımcılar ile profesyonelleri buluşturacak olan bu fuarda, dünyadaki endüstriyel gelişmeler yakından takip edilecek. Erensan olarak ArGe’ye büyük önem veren bir markayız. Biz de özellikle Türk mühendisleri tarafından geliştirilen çevreye duyarlı ve verimliliği ön planda tutan yeni ürünlerimizi Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak için Sodex Fuarı’nda olacağız. İtalya MCE Fuarı Erensan açısından oldukça verimli geçti. Çok büyük işbirlikleri gerçekleştirdik ve önemli siparişler aldık. 7-10 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Sodex Fuarı’nda  yerli ve yabancı katılımcıları ağırlayacağız. Sodex Fuarı’nın da en az İtalya MCE Fuarı kadar verimli geçeceğini düşünüyoruz” diyerek fuar öncesi genel değerlendirmede bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/atlantic-group-ile-ortakligi-turkiye-icin-rol-model-oldu_119652.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!