Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Autodesk Sayısal Modelleme Uygulamaları Mekanik Tasarım İmalat Sektörü Temsilcileriyle Masaya Yatırıldı

Autodesk ve Sayısal Grafik tarafından organize edilen toplantıya, Ford, Kordsa, Erenco, Friterm, Tırsan gibi mekanik tasarım ve imalat sektörünün önde gelen şirketleri katıldı. Autodesk ve Sayısal Grafik’in, Autodesk Sayısal Modelleme teknolojilerini tanıttıkları sunumdan sonra, sözü kullanıcılar aldı ve Autodesk çözümleriyle ilgili kendi

yapi.com.tr
Autodesk Sayısal Modelleme Uygulamaları Mekanik Tasarım İmalat Sektörü Temsilcileriyle Masaya Yatırıldı

Autodesk ve Sayısal Grafik tarafından organize edilen toplantıya, Ford, Kordsa, Erenco, Friterm, Tırsan gibi mekanik tasarım ve imalat sektörünün önde gelen şirketleri katıldı. Autodesk ve Sayısal Grafik’in, Autodesk Sayısal Modelleme teknolojilerini tanıttıkları sunumdan sonra, sözü kullanıcılar aldı ve Autodesk çözümleriyle ilgili kendi deneyimlerini aktardılar.

İlk olarak, Kale Kilit’den Özgür Başkaya ve Emre Işık, Kale Kilit içerisinde, kilit tasarımlarında Autodesk Inventor Professional kullanımını anlattılar. Yeni piyasaya çıkan ya da çıkacak olan modellerin, Autodesk Inventor ile sayısal ortamda test edilerek, fiziksel prototip gereksinimini en aza indirdiklerini vurguladılar.

BEST Transfarmatör’den toplantıya katılan Tasarım Şefi Hakan Demiryol yaptığı sunumda, Autodesk Inventor ve AutoCAD Mechanical’ın tasarım süreçlerinde kendilerine kazandırdığı verimliliği dinleyicilere aktardı.

Farklı sektörlerden gelen bu iki konuşmacıyı, makine imalatı alanında faaliyet gösteren Kumkaya Makine’nin sahibi Aydın Kaya izledi. Aydın Kaya, sunumunda, özellikle Autodesk Inventor ile ERP sistemleri arasındaki haberleşmeden ve bu konudaki geliştirmelerden bahsetti.

Autodesk Sayısal Modelleme teknolojilerinden bir diğeri de endüstriyel ürün tasarımı için kullanılan Autodesk Alias çözümleridir. Hidromek’ten Mustafa Hilmi Gökçe’nin sunumu, Autodesk Alias Design çözümü ile ilgiliydi. Gökçe, sunumunda, kendilerine ödül de kazandıran tasarımlarının öyküsünü anlattı.

Son olarak B-Plas şirketinden toplantıya katılan Ercan Ercan Güler ve Autodesk Moldflow uzmanları Mehtap Öz ve Elif Eren, şirketlerinde Autodesk Moldflow’un kullanım amacını ve kendilerine kazandırdıklarını anlattılar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/autodesk-sayisal-modelleme-uygulamalari-mekanik-tasarim-imalat-sektoru-temsilcileriyle-masaya-yatirildi_73872.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!