Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Avro Bölgesi'nde Yüksek İşsizlik Devam Ediyor

Avro Bölgesi'nde işsizlik Kasım ayında bir önceki aya göre sabit kalarak yüzde 12,1 olurken; işsizlerin sayısında hafif artış kaydedildi.

yapi.com.tr / AA
Avro Bölgesi'nde Yüksek İşsizlik Devam Ediyor

AB istatistik kurumu Eurostat'ın verilerine göre, Avro Bölgesi'nde kasımda 4 bin kişinin eklendiği işsizler ordusu, 19 milyon 241 bin oldu. Avro Bölgesi'nde Ağustos'ta yüzde 12,2 ile tarihinin en yüksek düzeyine çıkan işsizlik oranı, Ekim'de yüzde 12,1'e gerilemişti. AB genelinde işsizlik oranı Kasım ayı itibariyle değişmeyerek, yüzde 10,9'da kalırken; toplam işsiz sayısı bir önceki aya göre 40 bin artışla 26 milyon 553 bin olarak açıklandı.

Yunanistan yüzde 27,4 ve İspanya yüzde 26,7 ile AB içinde işsizlik rekorunu elinde tutarken; Hırvatistan yüzde 18,6, Güney Kıbrıs Rum kesimi yüzde 17,3 ve Portekiz yüzde 15,5 ile ilk sıralarda yer aldı. Kasım'da işsizlik oranları AB'nin büyük ekonomilerinden İtalya'da yüzde 12,7, Fransa'da yüzde 10,8, İngiltere'de yüzde 7,4 ve Almanya'da yüzde 5,2 oldu.

Öte yandan 25 yaş altındakileri kapsayan genç işsizlik oranı kasım ayında AB genelinde yüzde 23,6 seviyesinde gerçekleşirken, bu oran Hırvatistan'da yüzde 49,7, Yunanistan'da yüzde 54,8 ve İspanya'da yüzde 57,7'yi buldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avro-bolgesinde-yuksek-issizlik-devam-ediyor_115698.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!