Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Aydınlatma Ürünleri Uzun Ömürlü Olmalı"

Lamp 83 Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Cenk A. Ceyişakar, aydınlatma konusunda bilinçlenmek gerektiğine vurgu yaparak, “Aydınlatma Gereçleri İmalatcıları Derneği ve Aydınlatma Türk Milli Komitesi var ama bu kurumlar yetmez” dedi.

yapı.com.tr

Bu yıl 38’incisi düzenlenen Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Genel Müdürü Tolga Türkanık’a aydınlatma sektörünün her sene büyüdüğünü anlatan Lamp 83 Genel Müdürü Ve Yönetim Kurulu Başkanı Cenk A. Ceyişakar, “Ancak bu büyüme sistem, proje ve uygulama kalitesini beraberinde getirmiyor” diye konuştu.

Aydınlatma ürünlerinin yapıların kullanılırken çok uzun ömürlü olarak değerlendirildiğini ifade eden Ceyişakar, şunları dile getirdi: “Yaşama konforunun sürdürülebilmesi için aydınlatmanın önemi çok büyük. Doğru projeler ve doğru uygulamalar sağlanması lazım. Birşeyi aydınlatmak demek sadece belli bir alanı belli bir ışık seviyesine sahip olacak şekilde projelendirmek demek değildir. Aydınlatmanın içeriğinde birçok bileşen var. Nitelikli projede parke kaplamasından duvar rengine kadar her şeye dikkat ediyoruz ama yapay aydınlatma bunların hepsini ortaya çıkartan şey. Bu fonksiyonun dışından yaşam konforu sağlıyor. Yani yanlış aydınlatılmış bir yerde saatler geçirmek zorunda olduğunuzda baş ağrısı, göz bozukluğu gibi birçok sorun ortaya çıkar. Bir de yapının bu gezegene katkıları var. Aydınlatma enerji verimliliği açısından ve ürünlerin yaydığı ısı açısından çok önemli. Bu bilinçle hareket eden kurumlar olmalı. Aydınlatma Türk Milli Komitesi ve Aydınlatma Gereçleri İmalatcıları Derneği (AGİD) var ama yeterli değil. Bu konuda herkes bilinçlenmeli.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/aydinlatma-urunleri-uzun-omurlu-olmali_137796.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-1K

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!