Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Azerbaycan'dan Doğalgaz Akışı Başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Azerbaycan'dan Türkiye'ye gelen doğalgazda yaşanan kesintinin teknik arızadan kaynaklandığını ve arızanın giderildiğini açıkladı.

yapi.com.tr
Azerbaycan'dan Doğalgaz Akışı Başladı

Dünya Gazetesi'nin haberine göre; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Azerbaycan'dan Türkiye'ye doğalgaz akışının kesilmesine ilişkin, "Sabah itibarıyla arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmede arızanın giderildiğini öğrendik. Hamdolsun, vatandaşımıza, sanayicimize doğalgazla alakalı herhangi bir sıkıntı öngörmüyoruz" dedi.

Gebze ilçesindeki otelde düzenlenen Enerji Verimli Sanayii Projesi Tanıtım Toplantısı'na katılan Yıldız, gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Azerbaycan'dan gelen doğalgaz teknik sebeplerden kesintiye uğramıştı, arıza giderildi mi?" sorusuna Yıldız, Azerbaycan'dan gelen dogalgazda bir süre kesinti olduğunu söyledi.

Yıldız, şunları dile getirdi: "Sabah itibarıyla arkadaşlarımıza yaptığımız görüşmede arızanın giderildiğini öğrendik. Hamdolsun, vatandaşımıza, sanayicimize dogalgazla alakalı herhangi bir sıkıntı öngörmüyoruz. Özellikle şubat ayında doğu kesimimizdeki olumsuz hava koşulları herhangi bir sıkıntı oluşmaksızın yine İstanbul'da, Edirne'den Kars'a varıncaya kadar herhangi bir sıkıntı öngörmüyoruz. Zaman zaman ithal ettiğimiz kaynakların tedarikinde gerek dogalgaz boru hatlarındaki patlamalar gerekse bazı işletmelerden kaynaklanan sıkıntılar sebebiyle bu tür aksaklıklar olabiliyor ama hamdolsun, vatandaşımıza sirayet edecek herhangi bir durum söz konusu değil."

 

ETİKETLER: doğalgaz
http://www.yapi.com.tr/haberler/azerbaycandan-dogalgaz-akisi-basladi_116820.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!