Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bakan Kurum, Elazığ’da İnceleme Yaptı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Malatya ve Elazığ'da çalışmalarımızı eş zamanlı olarak yürütüyoruz ve yıl sonuna kadar da vatandaşlarımıza sağlam, güvenli, yaşanabilir konutları inşa etmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz." dedi.

yapi.com.tr/AA
Bakan Kurum, Elazığ’da İnceleme Yaptı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, depremin yaşandığı Elazığ'da Rüstempaşa ve Mustafapaşa mahallelerinde devam eden binaların yıkımı çalışmalarını inceledi, Sürsürü Mahallesi'nde yıkılan Dilek ve Petek Sitesi'nin yerine inşa edilecek, temel atma aşamasına gelen toplu konut proje alanında inceleme yaptı.

Kurum, burada yaptığı açıklamada, Mustafa Paşa Mahallesi'nde 2 binanın yıkıldığını, 37 kişinin enkaz altında kalarak yaşamını yitirdiğini belirtti.

Güvenli, yaşanabilir konutlar inşa ediliyor
Sürsürü Mahallesi'nde konutların yeniden inşa edileceği bölümde zemin güçlendirme çalışmalarının tamamlandığını ve projenin temel atma seviyesine geldiğini bildiren Kurum, etaplar halinde ihaleleri gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Kurum, "Malatya ve Elazığ'da çalışmalarımızı eş zamanlı olarak yürütüyoruz ve yıl sonuna kadar da vatandaşlarımıza sağlam, güvenli, yaşanabilir konutları inşa etmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz." diye konuştu.

Bakan Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü: "İnşallah hızlı bir şekilde gerçekleştireceğimiz projelerle vatandaşlarımızın sağlam, güvenli konutlarda oturmasını sağlayacağız. Tüm vatandaşlarımızın dertlerini, tasalarını dinleyecek şekilde süreci yönetiyoruz. Bir yıl sonra Elazığ, bugünden çok daha güzel, sağlam, güvenli konutları ve sosyal donatıları olan, vatandaşlarımızın mutlu yaşayacağı şehir haline gelecektir"

Kurum, projelerin, bölgenin kültürüne ve mimarisine uygun şekilde yapıldığına işaret etti.

Türkiye-İran sınırındaki deprem nedeniyle çok sayıda evin yıkıldığı Van'ın Başkale ilçesine ilişkin soru üzerine Bakan Kurum, Bakanlık olarak hasar tespit çalışması yapmak üzere Van için seferber olduklarını, hızlı bir şekilde vatandaşların yaralarını saracaklarını ifade etti.

Kurum, Türkiye'nin deprem ülkesi olduğuna dikkati çekerek, "Deprem şunu bir kez daha hatırlatıyor ki; topraklarımızın yüzde 70'i, nüfusumuzun yine yüzde 70'e yakını deprem bölgelerinde yaşayan bir ülkeyiz. Depremle yaşamayı ve depreme hazırlıklı olmayı öğrenmek durumundayız." şeklinde konuştu.

İstanbul'da bu çerçevede ilçe belediye başkanlarının katıldığı bir toplantı gerçekleştirdiklerine işaret eden Bakan Kurum, depreme hazırlık süreci kapsamında projelerle adımları kararlı bir şekilde atacaklarını sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakan-kurum-elazigda-inceleme-yapti_177750.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!