Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakü-Ceyhan’a 160 Milyon $ Kredi

Bakü-Ceyhan boru hattına kredi gelmeye devam ediyor. Son olarak ABD Eximbankı, boru hattı için 160 milyon dolar kredi sağladı. ABD Eximbankı

NTV-MSNBCb>Bakü-Ceyhan boru hattına kredi gelmeye devam ediyor. Son olarak ABD Eximbankı, boru hattı için 160 milyon dolar kredi sağladı.

ABD Eximbankı, Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattının inşaatında yer alan Amerikan şirketlerinin hizmetlerinin ödenmesine katkı amacıyla uzun vadeli 160 milyon dolar kredi garantisi sağlayacağını bellirtti. Eximbank’tan yapılan açıklamada, 160 milyon dolarlık kredi garantisinin onayı için Kasım sonunda ABD Kongresi’ne başvurulduğu hatırlatılarak, yasal süre olan 35 gün içinde Kongre’den herhangi bir itiraz gelmediği için kredinin kesinleştiği ifade edildi.

Eximbank Başkanı Philip Merrill, Azerbaycan’ın Hazar kaynaklı petrolünü Gürcistan ve Türkiye üzerinden Akdeniz’e taşıyacak olan Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattının faaliyete geçmesiyle birlikte çok sayıda ülkenin önemli yarar elde edeceğini söyledi.
Çok sayıda Amerikan firması, boru hattının inşaatında görev alıyor. 3.4 milyar dolara mal olacak yaklaşık 1700 kilometre uzunluğundaki boru hattının finansmanı için oluşturulan konsorsiyumda birçok uluslararası banka yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baku-ceyhana-160-milyon--kredi_8473.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!