Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakü-Ceyhan’a İlk Kaynak

Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı Projesi kapsamında Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye'den geçecek hat üzerine döşenecek bin 760 kilometre uz

Hürriyetb>Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı Projesi kapsamında Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye'den geçecek hat üzerine döşenecek bin 760 kilometre uzunluğundaki borulara ilk kaynak, Adana'nın Ceyhan İlçesi'ndeki BTC Deniz Terminali'nde törenle yapıldı.

BTC LOT-C Proje Koordinatörü David Key, Türkiye kesimindeki 3 inşaat sahasından biri olan Ceyhan'daki Deniz Terminali'ne 1,5 kilometre uzaklıkta bulunan alanda gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, proje kapsamında atılan adımın aylarca süren mühendislik aşamalarının bir sonucu olduğunu söyledi. Key, bu faaliyetin BTC'de inşaat çalışmalarının başlaması anlamınıtaşıdığını ifade ederek, bin 760 kilometre uzunluğundaki boru hattı güzergahının Bakü'den başlayarak Gürcistan'dan geçeceğini ve Ceyhan'dan Akdeniz'e ulaşacağını belirtti. Projenin, önümüzdeki yıl sonlarına doğru tamamlanacağını ifade eden Key, ‘‘Bu, yüzyılın en büyük projesidir. Hattın kapasitesi günde 1 milyon varil, yılda 50 milyon ton olacaktır’’ dedi.

BOTAŞ LOT-C Saha Müdürü Burçin Yandımata da, BOTAŞ'ın BTC Boru Hattı'nın Türkiye kesimi ile ilgili tüm iş ve hizmetleri sunan müteahhit konumunda olduğunu söyledi. Proje kapsamında, sağlık, emniyet ve çevreye çok önem verdiklerini anlatan Yandımata, ''Hedefimiz, projeyi sıfır kazayla bitirmek'' diye konuştu. Yandımata, ilk kaynağın yapılmasının, BTC boru hattı inşaatının önemli bir aşaması olduğunu, hattın, sağlık, emniyet ve çevre standartlarında inşa edilerek 2005 yılında tamamlanacağını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baku-ceyhana-ilk-kaynak_4648.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!