Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Balık Çiftlikleri Arapsaçına Döndü

Balık çiftlikleri arapsaçına döndü

Hürriyet Gazetesievre ve Orman Bakanı Osman Pepe, "Ya taşınacaklar, ya kapanacaklar" dediği sahillerdeki balık çiftlikleri konusunda bakanlığını devre dışı bırakacak Su Ürünleri Yasa Tasarısı hakkında sert konuştu. Pepe, "Kimse merak etmesin. Çocuk olduktan sonra donunu biçer rengini belirleriz" dedi.

10 gün önce çıkan Çevre Yasası, balık çiftliklerinin hassas alan niteliğindeki koy ve körfezler ile doğal ve arkeolojik alanlarda kurulamayacağını ve bu koşulları taşımayan balık çiftliklerinin bir yıl sonra kapatılmasını öngörüyordu. Ancak Meclis’e pazartesi günü verilen tasarı, yetkiyi Çevre Bakanlığı’ndan alıyor.

Tasarıya göre su ürünleri yetiştiricilik alanlarının sınırları ve ihtiyaç duyulacak yapılar Bakanlar Kurulu’nca tespit edilecek. Tasarı kanunlaşırsa ayrıca Tarım Bakanlığı’na da denizlerde su ürünleri yetiştiricilik alanları içinde plan yapma, yaptırma, onaylama ve tadil yetkisi verecek. Tasarının TBMM’ye gönderilmesi Çevre ve Orman Bakanlığı’nda soğuk duş etkisi yarattı. Tasarı, hemen bakanlığın strateji geliştirme kurumu başkanlığı uzmanları tarafından incelenmeye alındı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/balik-ciftlikleri-arapsacina-dondu_45899.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!