Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Balon Yok; Arz Talep Eşleşmemesi Söz Konusu!

14. Gayrimenkul Zirvesi’nde gerçekleşen 'Sektörde Balon Var mı?' oturumunu yöneten İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, henüz çok büyük alarm yaratacak bir tablo olduğuna inanmadığını belirtti.

yapi.com.tr
Balon Yok; Arz Talep Eşleşmemesi Söz Konusu!

GYODER tarafından düzenlenen 14. Gayrimenkul Zirvesi’nin 'Sektörde Balon Var mı?' oturumunun başkanlığını İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes yaptı. Yaklaşık iki yıldır “sektörde balon var mı” konusunun konuşulduğunu söyleyen Tanes, henüz çok büyük alarm yaratacak bir tablo olduğuna inanmadığını söyledi.

Balon konusu konuşulurken ikili bir anlayışın olduğunu dile getiren Tanes, bir kısmın “balon” diyerek ekonomik anlamda, fiyatta şişmeyi kastettiğini; bir kısmın ise eldeki konut stoklarının fazlalığı olarak gördüğünü belirtti ve fiyatlarda anormal şişme olmadığını vurguladı.

İhtiyacı olanlarla, o ihtiyacı üretecek malı olanların bir türlü bir araya gelememesinin söz konusu olduğunu ama bunun keyfi olmadığını anlatan Tanes, büyük ihtiyaç ve yapabilme kapasitesinin bir türlü bir araya gelemediğini, aslında bir fiyat balonundan ziyade, arz talep eşleşmemesi gibi bir durum söz konusu olduğunu söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/balon-yok-arz-talep-eslesmemesi-soz-konusu_126858.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!