Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Başbakan: "Yeşile Hayranım, Hastayım"

Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı olayları ile ilgili olarak, "İktidara geldiğimizden bu yana milyonlarca ağaç diktik. Yeşile hayranım, hastayım. Bize adeta çevre düşmanı gibi bir yaklaşım içinde olmak, çok büyük haksızlık olur" dedi.

yapi.com.tr
1 Başbakan: "Yeşile Hayranım, Hastayım"

Uluslararası Kamu Denetçiliği Sempozyumu'nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı protestoları sırasında "çevre düşmanı" gibi gösterilmesinin, kendisine ve partisine büyük haksızlık olduğunu söyledi. Gezi Parkı olaylarında yaşananların yanlış yansıtıldığını öne süren Erdoğan; "Bizim polisimiz dayak yemiştir, son ana kadar tahammül etmiştir. Biber gazı AB mevzuatında zaten var. Su, kullanılabilir. Ama gerçek mermi kullanılamaz. Ama gerçek mermiyi gösteriyi yapan polise karşı kullanıyorsa buna ne demeli? Bunlar karşısında polis ne yapacak? Bu sorularında cevabını bulmamız lazım. Ve gerçek mermiyle yaralanan hatta ölen polislerimizde olmuştur. Ama bunlar görülmeden, bilinmeden ülkemiz hakkında bu tür kampanyalar sürdürülmüştür. Mesela çok masum gerekçeler ileri sürülmüştür. 'Ağaç söküldü, bundan dolayı gösteriler' denildi. AB üyesi ülkelerle biz ağaç dikme noktasında rekabetteyiz. Biz ön alırız. Biz bu konuda vagon değiliz, lokomotifiz. İktidara geldiğimizden bu yana milyonlarca ağaç diktik. AB'nin her yerinde, yeri gelir ağaçları sökersin bir yerden başka bir yere nakledersin. AB'ye Fransız değiliz. Ağaç sökülmez diye bir anlayış artık yok. Çevre teknolojisi bu denli ilerlemiş vaziyette. Ben belediye başkanlığı yaptım. Ve bu işlerin ne denli önemli olduğunu bilenlerdenim. Ve birazda yeşile hayranım, hastayım. Bu işi çok severim. Bize adeta çevre düşmanı gibi bir yaklaşım içinde olmak, çok büyük haksızlık olur. Bizim gösteri ve yürüyüşlerde hukuk içerisinde haklarını kullananları sadece biz onları koruruz" ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/basbakan-yesile-hayranim-hastayim_111981.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Sadece belediye başkanı olarak bitkiler olarak yeterince bilgi edinilmeyeceğini söylenenlerle gayet güzel anlıyorum. Ben ziraat fakültesinde okumadım, amatör bir çiftçi olarak şunu söyleyebilirim: 4 yaşındaki bir ağacı sağlıklı şekilde sökmek için bir vinç bile gerekebilir çünkü 4 yaşındaki ağaç köklerini belki 2 metre derine ve 2 metre yarı çaıpında salmıştır, bu da 2 m X 4 m = 8 m3 toprak ile çevrelenmesi demek, bu da eder yaklaşık 6 ton (ıslak ve sıkışmış toprak olması sebebiyle) . Oysa kullanılan makinalar 2.7m çap ile 2 metre derinliğe ancak erişiyorlar, yani kökleri kopararak çıkarıyorlar, ve çevredeki toprağı bile tam alamıyorlar. Yani o makinalar iyi bir göz boyama yapıyorlar. Makinanın kendisi güzel ama, ağaçlar makina mantığına göre büyümüyorlar. Sökülen sopa olsa, bunu biryerden söküp öbür tarafa dikerim dersin. Ama ağaçlar su ile beslenen birer canlı, ekildiği bölgedeki mikro iklime alışması bile 2 seneyi bulabilir, ya da basitçe ve yazıkki ölebilir. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!