Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BASF’nin Yenilenen Fabrika Yönetim Binası LEED Gold Sertifikası Aldı

BASF’nin yenilenen Dilovası Fabrikası Yönetim Merkezi binası, 'Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) Gold' sertifikası aldı. Bina, Türkiye’deki LEED Gold Sertifikalı ilk renovasyon projesi olma özelliği taşıyor.

yapi.com.tr
BASF’nin Yenilenen Fabrika Yönetim Binası LEED Gold Sertifikası Aldı

BASF’nin yenilenen Dilovası Fabrikası Yönetim Merkezi binası, 'Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) Gold' sertifikası aldı. Şirketin, çevre dostu ve enerji verimli ürünlerini de kullanarak yenilediği bina, ABD Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından uluslararası olarak çevre ve insan sağlığını ön planda tutan LEED standartları doğrultusunda enerji verimliliği, ekolojik ürün kullanımı ve doğal yaşamın korunması açısından geliştirilerek restore edildi. Bina, Türkiye’deki LEED Gold Sertifikalı ilk renovasyon projesi olma özelliği taşıyor.

BASF’nin Gebze’de yeni inşa edilen Yapı Kimyasalları Lojistik ve Teknik Geliştirme Merkezi binası da LEED Platinum alarak, en yüksek LEED derecesiyle sertifikalanan Türkiye’deki ilk endüstriyel bina oldu. 

LEED sertifikasyonu, BASF’nin yenilediği ve inşa ettiği binaların; tüm dünyada yaygınlaştırılması amaçlanan enerji ve su verimliliği, karbon salınımı, çevre ve insan sağlığını ön planda tutan standartlara uygun tasarlandığını ve inşa edildiğini ortaya koyuyor. Nitekim BASF, binaların güneş ışığından en üst düzeyde yararlanmasını sağlayarak ve ısı yalıtımlarını arttırarak enerji tüketimlerini düşürdü. Yenileme ve inşa işlemleri için çevre dostu, insan sağlığını ön planda tutan, ekolojik ürünler tercih edildi. Bina içlerindeki teçhizat, enerji verimli ve BASF’nin uçucu organik bileşeni (VOC) düşük ürünlerinden seçildi. BASF, Dilovası Fabrikası Yönetim Merkezi binasında ayrıca yağmur suyunun yeniden kullanım için toplandığı yeni bir sistem de kurdu.

ETİKETLER: yeşil firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/basfnin-yenilenen-fabrika-yonetim-binasi-leed-gold-sertifikasi-aldi_89593.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!