Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bayrampaşa Cezaevi Hastane Oluyor!

İstanbul'un Bayrampaşa ilçesi, yeni bir hastaneye kavuşacak. Yeni hastane, yıkılan cezaevinin bulunduğu alana inşa edilecek.

yapi.com.tr
Bayrampaşa Cezaevi Hastane Oluyor!

İstanbul'un Bayrampaşa’da, yıkılan cezaevinin bulunduğu alana hastane inşa edilecek. 1970 yılında İstanbul Sağmalcılar Devlet Hastanesi adıyla bölgesinde 100 yatak kapasiteli olarak Adalet ve Sağlık Bakanlıkları arasında yapılan bir protokolle mahkum hastalara hizmet amacıyla açılan hastanede, 1990'lı yıllarda sivil halka da hizmet verilmeye başlandı. 2003 yılında hastane 200 yataklı hale getirildi. O günlerde cezaevi hastanesi namıyla 200-300 hasta muayene edilip birkaç ameliyatın yapılabildiği hastanede, bugün itibariyle günde 25-30 ameliyat yapılıyor ve günde 4 bin hasta muayene ediliyor. Bayrampaşa Devlet Hastanesi, buna rağmen yoğunluğu kaldırmada yetersiz kalıyor. Bu nedenle, Bayrampaşa'ya çok yakında 327 yataklı modern bir hastane inşa edilmesi için çalışmalara başlandı.

25 bin metrekare alana inşa edilecek

Yeni hastane için proje hazırlandı ve yer belirlendi. Sabah Gazetesi'nin haberine göre Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak ihale hazırlık aşamasında. Yıkılan Bayrampaşa Cezaevi'nin lojmanlarının ve TEDAŞ trafosunun bulunduğu 25 bin metrekarelik alana inşa edilecek olan 8 adet ameliyathanenin yer alacağı yeni hastanenin, 67 bin 782 metrekare kapalı alana sahip olması planlanıyor. Toplam 327 yatak sayısının bulunacağı hastanede, tüm odalar tuvaletli, banyolu olup, yatakların 52'si yoğun bakım hastaları için, 12'si ise yeni doğan yoğun bakım için tahsis edilecek. 250'nin üzerinde doktorla günde 8-10 bin hastaya hizmet verecek yeni hastanede, onkoloji, kardiyoloji ve yoğun bakım üniteleri de olacak.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, geçtiğimiz aylarda hastaneyi ziyaret ederek yeni hastanenin projesini inceledi. Projeyi çok beğenen Müezzinoğlu, ihaleye çıkılması için işlemlerin hızlandırılması talimatını verdi.Bayrampaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Fahrettin Özkan da, yeni devlet hastanesinin İstanbul'un en modern hastanelerinden biri olacağını belirterek, "Yeni yapılacak olan hastanemize, Mahmutbey yoluna giriş-çıkış ve metro durağı ile ulaşım da çok kolay olacak. Bayrampaşa ve çevresindeki ilçelerin hasta muayeneleri ve tedavilerinde çok büyük rahatlama sağlanacak" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bayrampasa-cezaevi-hastane-oluyor-_110671.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!