Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bayrampaşa Eski Cezaevi Alanı'na da Kentsel Dönüşüm

2008 yılında kapatılarak taşınmasının ardından İBB'ye devredilen Bayrampaşa Cezaevi alanı için kentsel dönüşüm projesi başlatılıyor. İBB, alanın mimari, statik ve tesisat uygulama projelerinin hazırlanması için 10 Eylül Pazartesi günü götürü bedel teklif usulüyle yerli ve yabancı tüm isteklilere açık bir proje ihalesi düzenliyor.

yapi.com.tr
Bayrampaşa Eski Cezaevi Alanı'na da Kentsel Dönüşüm

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü tarafından yapılacak 'İstanbul İli, Bayrampaşa İlçesi, İsmetpaşa Mahallesi, F21c24a Pafta, 22372 Parselde Kentsel Dönüşüme Yönelik Mimari, Statik ve Tesisat Uygulama Projelerinin Hazırlanması Danışmanlık Hizmeti İşi' ihalesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İhale İşleri Müdürlüğü M. Nezihi Özmen Mah, Kasım Sokak, No: 62, 4. Kat, Merter 34169 Güngören, İstanbul adresinde yapılacak.

Proje ile Bayrampaşa ilçesinde deprem ve diğer doğal ve kentsel risklere maruz bina stokunun güvenli ve yaşam kalitesi yüksek mekanlar ile takasını mümkün kılacak kalıcı konut-ticaret-hizmet alanları oluşturulması ve proje alanını yakın çevresindeki donatı alanlarının eksikliğini gidermek üzere yeterli yeşil alan, dini tesis ve sosyal kültürel alanlar ve diğer bazı donatı alanların projelendirilmesi hedefleniyor.

Hazırlanacak proje kapsamında, kent genelinde yapılacak diğer kentsel dönüşüm projelerine örnek teşkil etmesi düşüncesi ile 112 bin 270 metrekare yüzölçüme sahip araziye yaklaşık 600 bin metrekare inşaat yapılacak. Projede, planda verilen 3 emsal kullanılarak yaklaşık 3 bin 500 konut inşa edilecek. Konutlar, toplam inşaat alanının yaklaşık yüzde 15'i kadar alanı kaplayacak. Zemin-zemin üstü katlarda ve açığa çıkan bodrum katlarda ticaret ve hizmet fonksiyonları bulunacak. Konutlar için her daireye bir araçlık park alanı olacak şekilde otopark yapılacak.

İhale bilgileri için: ekap.kik.gov.tr

Başvuru: Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü, Gençtürk Caddesi Ağa Yokuşu Sokak, No: 27, 34134, Laleli, Fatih, İstanbul
T: +90 212 455 38 88 (santral)

http://www.yapi.com.tr/haberler/bayrampasa-eski-cezaevi-alanina-da-kentsel-donusum_100040.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!