Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bayrampaşa, Depreme Karşı Yeniden İnşa Edilecek

Başkan Hüseyin Bürge'nin milletvekili adaylığı için ayrılması üzerine belediye başkanı olan Atilla Aydıner, ilçenin yeni dönemde ilgi odağı olacağını söyledi. Muhtemel bir depreme hazırlık için fiziki ömrünü tamamlayan binaların yıkıldığını kaydeden Aydıner, "Bayrampaşa süreç sonunda yeniden inşa edilecek. Yeni binaların altını otopark haline

Zaman Gazetesi
Bayrampaşa, Depreme Karşı Yeniden İnşa Edilecek

Bayrampaşa'nın çiçeği burnunda Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Bayrampaşa'nın Türkiye'nin ilgi odağı haline geleceğini söyledi. Yeni açılacak alışveriş merkezleri, oteller, eğlence merkezleri ile ilçenin çehresinin değişeceğine dikkat çekti. Depreme karşı kentsel yenileme çalışmalarına önem verdiklerini belirten Aydıner, Bayrampaşa'nın çehresini değiştirecek projeler hakkında bilgi verdi. Öncelikle deprem odaklı kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirmek istediklerini aktaran Aydıner şöyle konuştu:

"İstanbul'da deprem kaçınılmaz. Depreme önlem almak için öncelikle Bayrampaşa'da fiziki ömrünü tamamlamış veya tamamlamak üzere olan binaları yıkıyoruz. İkinci olarak parsellerin birleştirilmesi ile bunları kentsel yenileme alanı içinde değerlendireceğiz. Üçüncü olarak da yeni binaların altını otopark haline getireceğiz ki depremden sonra kullanılabilsin. Bayrampaşa süreç sonunda yeniden yapılacak."

Bayrampaşa Cezaevi'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edildiğini hatırlatan Aydıner, 112 dönümlük bir arazinin Bayrampaşalılar için üç yeni hizmet alanı olacağını belirtti. Aydıner, cezaevi alanına 350-400 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi, depreme dayanıklı konutlar ve yeşil alanların yapılacağını söyledi. Bayrampaşa'daki mevcut hastanenin büyütülerek eğitim ve araştırma hastanesi haline getirileceğini ifade eden Aydıner, arazinin diğer bölümlerinde camisi, okulu, spor alanları, yeşil alanları olacak sağlıklı konutlar yapılacağını belirtti. Başkan Atilla Aydıner yapılacak konutların satışı hakkında ise şunları söyledi: "Bu konutlar dışarıdan gelenlere satılmayacak. Bayrampaşa içerisindeki ömrünü tamamlamış evlerde oturanlar taşınacak. Buralar takas yoluyla veya farklı bir duruma göre verilecek. Önümüzdeki dönemde nasıl olacağına dair bir projelendirme çalışması yapıldı. Önümüzdeki dönemlerde de startını vereceğiz. Bayrampaşa için önemli bir yer."

İlçedeki Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi'nin 19 Mayıs'a kadar tamamlanacağını dile getiren Aydıner şöyle konuştu: "Yeni projelerimizin içinde Altıntepsi Sağlık Ocağı'nın bulunduğu alanla ilgili çalışmalar var. Mevcut bina yıkılacak ve yerine bilgi merkezi, verem savaş dispanseri ve sağlık ocağını tekrar burada konuşlandıracağız. Belki buraya bir de kütüphane de ekleyeceğiz. Kartaltepe'de muhtarlığımızın, sağlık ocağımızın ve Kartaltepe Spor Kulübü'müzün bulunduğu binanın yeniden yapımına bu yıl içinde başlanacak."

Bayrampaşa trafiğinin kilit noktalarından biri olan Tuna Caddesi ve Abdi İpekçi Caddesi'nde trafiğin yer altına alınacağını kaydeden Aydıner, projenin ihalesinin yapıldığını söyledi.

Semt pazarlarını 'Beşi Bir Yerde' projeleriyle bir araya topladıklarını belirten Aydıner şu bilgileri verdi: "Bayrampaşa sokaklarındaki pazarları özel yapılan tesislerine almak için çalışmalar yapıyoruz. Altıntepsi'de, Orta Mahalledeki pazarları da buraya topluyoruz. 6 araçla ring halinde pazara servis olacak. Beşi Bir Yerde'lerde otopark, kurban kesim alanı, deprem anında sığınma yerleri, pazarlar ve yeşil alanlar mevcut."

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/bayrampasa-depreme-karsi-yeniden-insa-edilecek_86460.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!