Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Belediye Askeri Alanı İmara Açtı

Konya’da 2018 yılında Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen ve millet bahçesi yapılacağı açıklanan 56. Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün arsası imara açıldı.

yapi.com.tr
Belediye Askeri Alanı İmara Açtı

Konya’daki 47. Mühimmat Bölük Komutanlığı (Sille Cephanelik) ve 56. Bakım Fabrika Müdürlüğü (Havzan Ağır Bakım) askeri alanları, 2018 yılında yapılan protokolle Milli Savunma Bakanlığı'ndan Konya Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi. O dönemde devirle ilgili açıklama yapan AKP'li Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Protokol ile Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen Havzan Ağır Bakım'ın 650 bin metrekarelik bölümünün şehir ve bölge parkı olacağını ve şehrin yeşil dokusuna büyük katkı sağlayacağını, Sille Cephanelik'teki 1 milyon 895 bin metrekarelik alanında yeni şehircilik ve imar anlayışına uygun olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ‘Şehrim 2023 Projesi' kapsamında değerlendirileceğini söyledi.

AKP'li Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2019 yılında ise yaptığı açıklamada Havzan Ağır Bakım'ın arazisine ‘Ağır Bakım Millet Bahçesi' yapılacağını duyurdu.

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre; aradan geçen 3 yılın ardından Millet Bahçesi için herhangi bir adım atılmazken, geçtiğimiz günlerde AKP'li belediyenin meclis toplantısında 650 bin metrekarelik alanın 225 bin metre karelik bölümünün imara açılmasının kararlaştırıldığı öğrenildi.

Eski cephanelik alanına yeni bir mahalle kurulacak
Öte yandan AKP'li Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay geçtiğimiz yıl düzenlediği basın toplantısında ise Sille'deki cephaneliğin Çumra ilçesinde inşa edilen yeni bir alana taşınacağını belirtti. Altay, Sille Cephaneliği’nin 1 milyon 878 bin metre karelik alanının ise rezerv alan olarak kendilerine devredildiğini ifade ederek, “Cephaneliğin bulunduğu 1 milyon 878 bin metrekarelik alanda Konya Büyükşehir Belediyemize rezerv alan olarak devrediliyor. Burada 2 katlı ve 4 katlı binalardan oluşan bir mahalle inşa etmeyi planlıyoruz. Bu inşa ettiğimiz alandan oluşacak gelir de kentsel dönüşüm faaliyetlerinde kullanılacak. Konya’nın menfaatine bir anlaşma gerçekleşmiş oldu.” ifadelerini kullanmıştı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/belediye-askeri-alani-imara-acti_190363.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!