Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Belediye Önünde "İmar Duası"

İzmir’de, Balçova Arsa Mağdurları Derneği üyeleri, arazilerine istedikleri imar hakkının verilmemesine tepki olarak "İmar dualı" eylem yaptı. Arsa mağdurları, kendilerine komşu başka arsalara verilen imar haklarının kendilerine de verilmesi için dua etti.

yapi.com.tr/AA
Belediye Önünde "İmar Duası"

Arsa mağdurlarının avukatı Mustafa Kemal Turan "Büyükşehir Belediyesi, bizim imar taleplerimiz karşısında, çok düşük bir inşaat alanı imkanı tanıyan 1,6 yoğunluk vermeyi uygun gördü. Ancak hemen yanı başımızdaki bir araziye 2,5 emsal imar izni verdiler. Bu adaletsiz yaklaşımın ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Bu imar iznini, bizim mağduriyetimizi dile getirmemizden sadece 4 gün sonra onayladılar. Başkan Aziz Kocaoğlu, meclis üyeleri ve bürokratların bulunduğu bir oturumda taleplerimizi dile getirmek istiyoruz" dedi.

İmar duası

Büyükşehir ve Balçova belediyelerinin, imar hakkı konusunda eşit ve adaletli davranmadığını savunan Avukat Turan, esprili bir dille her iki belediyeyi de eleştirdi. Turan ve yaklaşık 100 arsa mağduru, hazırladıkları "Tanrı; imar hakkı bakımından ya onları herkes gibi ya da herkesi onlar gibi yapsın, Büyükşehir ve Balçova Belediyesi yönetimine imar hidayeti nasip etsin, Amin" duasını okudu.

Gezi Parkı adı beklemede

Başkan Aziz Kocaoğlu'nun katılmadığı Büyükşehir Belediye Meclisi'nde ise, Balçova Teleferik Mahallesi'ndeki bir sokağın isminin değiştirilerek "Gezi' isminin verilmesi ile ilgili madde görüşüldü. Damla Sokak isminin, ilçede ikinci kez kullanılması gerekçesiyle, Hukuk komisyonunda, sokağın isminin Gezi Sokağı olması kararlaştırıldı. Mecliste karar almak için yeterli meclis üyesinin bulunmaması üzerine karar gündeme bırakıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/belediye-onunde-imar-duasi_112183.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!