Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

BETA Kimya Yeni Ürünleriyle Intermob Fuarı’ndaydı

BETA Kimya A.Ş., Intermob 2018’de APEL ve MitreAPEL markalarından oluşan geniş ürün ailesinin yeni üyelerini tanıttı.

yapi.com.tr
BETA Kimya Yeni Ürünleriyle Intermob Fuarı’ndaydı

BETA Kimya A.Ş. ahşap, orman ürünleri, mobilya yan sanayi ve aksesuarları sektörlerinin buluşma noktası Intermob Fuarı’nda; yeni çok amaçlı sprey APEL BK40’ı ilk kez tanıttı.

Paslanma, sıkışma ve gıcırdamaya karşı APEL BK40
Birbirinden farklı beş ana özelliği aynı üründe sunan yeni APEL BK40, benzersiz formülü sayesinde pas çözmeden yağlamaya, gıcırtı kesmeden nemden korumaya kadar pek çok işleviyle öne çıkıyor. Hayatın her alanında kullanım imkanı tanıyan çok amaçlı sprey APEL BK40 ile ev, iş yeri, hobi alanları, atölye ve endüstriyel uygulamalarda mucizevi sonuçlara olanak tanıyor.APEL High Tack ile APEL Universal’den üstün yapışma ve ekstra sızdırmazlık  
BETA Kimya A.Ş. tarafından geliştirilen MS teknolojisine sahip yeni hibrit yapıştırıcı APEL High Tack, sektörün uzun yıllardır aynı üründe buluşmasını beklediği yapıştırıcı ve sızdırmazlık özelliklerini bir arada sunuyor. Silikon özelliğiyle boşlukları dolduran APEL High Tack pek çok farklı ürünün duvarlara zarar vermeden yapışmasına ve anında tutunmasına olanak sağlıyor. APEL High Tack boyanabilir olmasının yanısıra iç mekanlarda olduğu gibi dış mekanlarda da kullanılabiliyor.

Yeni bir inovasyon ürünü olan APEL Universal ise genel amaçlı bir yapıştırıcı. APEL Universal üstün sızdırmazlık özelliğinin yanısıra pek çok farklı materyali birbirine kolayca yapıştırarak sağlam bir tutunma sağlıyor.

“Yeni yatırımlarla büyüyecek, yerli üretime devam edecek”
Intermob 2018’de yeni nesil ürünleri ve akılcı çözümleriyle yer alarak hem yurtiçi hem de yurtdışından gelen katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını ifade eden BETA Kimya A.Ş. Genel Müdürü Cihat Sayacı; “Ar-Ge ve inovasyon alanında yaptığımız yatırımların neticesinde yerli üretimle ürün ailemizi her geçen yıl genişletiyoruz. P.V.Ac. bazlı ahşap tutkalları, siyanoakrilat bazlı hızlı yapıştırıcılar,  poliüretan bazlı yapıştırıcılar, EVA bazlı hotmelt yapıştırıcılar, MS teknolojisine sahip hibrit yapıştırıcılar, silikonlar ile mastikler, poliüretan bazlı köpükler ve teknik aerosoller olmak üzere 7 ana kategorideki 100 ürünümüzle mobilya, yapı ve otomotiv gibi pek çok lokomotif sektöre hitap ediyoruz. Türkiye’nin Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan 250 firması arasında yer alırken bu yıl ‘Ar-Ge Merkezi Belgesi’ almaya hak kazandık. APEL BK40 ve MS teknolojisine sahip yeni hibrit ürünlerimiz APEL High Tack ve Apel Universal’i de yeni Ar-Ge Merkezimizde tamamen kendi mühendislerimizle geliştirdik. Yeni nesil yüksek teknolojili ürünlerimizin fuarda yoğun ilgi görmesinden dolayı ayrıcı mutluluk duyduk” şeklinde konuştu.

Bu yıl Intermob 2018’e iki ayrı stand ile katıldıklarını belirten Cihat Sayacı, “APEL ve MitreAPEL markalarımızla hem iç pazar hem de ihracata yönelik farklı bir konumlandırma yaptık. Özellikle kimya sektörünün ihracattaki öncü şirketleri arasında yer alırken yurtdışından gelen pek çok sektör profesyoneliyle de bir araya geliyoruz. Büyüme stratejimiz çerçevesinde ihracat çok önemli bir yere sahip. Bu bağlamda ‘Yapıştırıcılar’ kategorisinde ihracatta lider markamız MITREAPEL ile Marka Destek Programı’na dahil olarak Turquality kapsamında da ilk adımımızı attık. Komşu ülkeler başta olmak üzere Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Asya Pasifik ülkelerini kapsayan yaklaşık 45 ülkeye ihracatımız bulunuyor. Önümüzdeki dönemde akılcı çözümler sunan yeni nesil ürünlerimizle Afrika gibi yeni pazarlara açılarak ihracat ağımızı daha da genişleteceğiz. 2019 yılı içinde GEBKİM’de Türkiye ve Ortadoğu’nun en büyük yapıştırıcı ve tutkal tesisini açarak büyüyeceğiz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/beta-kimya-yeni-urunleriyle-intermob-fuarindaydi_168187.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!