Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Beykoz Koç Ortaokulu, Model Okul Oldu

Vehbi Koç Vakfı, “yap, devret, sahip çık” yaklaşımıyla Beykoz Koç Ortaokulu’nu “model okul” olarak yeniden inşa etti.

yapi.com.tr
Beykoz Koç Ortaokulu, Model Okul Oldu

Vehbi Koç Vakfı tarafından “model okul” olarak yeniden inşa edilen Beykoz Koç Ortaokulu Milli Eğitim Bakanlığı’na devredildi. Okulda eğitim, halen prefabrik binalarda eğitimini sürdüren öğrencilerin yeni binalarına geçmesiyle öğretim yılının ikinci yarısında başlayacak.

Cumhuriyet'ten Figen Atalay’ın haberine göre; Törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, “Eğitimin mimarisinden söz ettiğimizde, insandan, gelecekten ve çocukların mutluluğundan söz ediyoruz. Türkiye’de örnek okulların sayısını artırmak ve Türkiye’deki okul mimarisinin inkişafına hizmet etmek gibi bir niyetimiz var. 13-14 mimar, 6-7 aydır okul binalarının yeni bir tasarımla ele alınması konusunda çalışıyor. Tasarımlar bitti, uygulama aşamasına gelmek üzereyiz.” dedi.

Vehbi Koç Vakfı Genel Müdürü Erdal Yıldırım ise, “8 yıllık kesintisiz eğitime destek vermek üzere 1999 yılından itibaren 17 ilk ve ortaokul yaptırdık. Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettikten sonra da tüm okullarımızın öğretmenlerine, öğrencilerine destek vermeye devam ediyor, okullarımızın fiziki şartlarının iyi olmasını sağlamaya gayret ediyoruz.” dedi.

Beykoz Koç Ortaokulu’nu 21. yüzyıl ihtiyaçlarına hizmet edecek model bir okul olması için tasarladıklarını vurgulayan Erdal Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sunduğumuz model, mimari özellikleri itibarıyla öğretmenlerin ve öğrencilerin keşfederek, deneyerek paylaşarak ve yaşayarak öğrenmelerine fırsat veriyor. Sanatı, sporu, doğayı eğitimin ayrılmaz bir parçası olarak görüyor. Öğretmen, öğrenci, veli, çevredeki mahallelilerin ve halkın katılabileceği yaparak-yaşayarak hayat boyu öğrenmeye fırsat veren bir ortam sağlıyor. Takım çalışması, problem çözme, yaratıcı ve eleştirel düşünme, sosyal duygusal gelişim, sorumluluk alma gibi 21. yüzyılın temel becerilerinin gelişimini destekleyen bir okul ortamı sunuyor.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/beykoz-koc-ortaokulu-model-okul-oldu_176662.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!