Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bilkent Şehir Hastanesi Aralık Ayında Açılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gülhane Külliyesi Spor Salonu'nda Sağlık Bilimleri Üniversitesinin akademik yıl açılışına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada Bilkent Şehir Hastanesi'nin Aralık ayında açılacağını söyledi.

yapi.com.tr/AA
Bilkent Şehir Hastanesi Aralık Ayında Açılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gülhane Külliyesi Spor Salonu'nda Sağlık Bilimleri Üniversitesinin akademik yıl açılışında önemli açıklamalar yaptı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Bilkent'teki şehir hastanesinin Aralık ayında açılacağını belirten Erdoğan, "Şehir hastanelerimizle birlikte sağlık turizminde çok ciddi sıçrama yapacağız. Türkiye'nin sağlık alanında hızlı bir millileşmeye, yerlileşmeye ihtiyacı vardır" dedi.

1.2 milyar euroluk bir yatırımla projelendirilen Bilkent Şehir Hastanesi dünyanın en büyük üçüncü sağlık kompleksi olacak. Bilkent Şehir Hastanesi toplam 3 bin 704 yatak kapasitesiyle hizmet verecek.

Bilkent Şehir Hastanesi Mersin, Yozgat, Isparta, Adana, Kayseri ve Elazığ'dan sonra hizmete giren 7'nci şehir hastanesi olacak. Hastanede günlük 40 bin hasta tedavi görecek.

Bilkent Şehir Hastanesi'nde 131 ameliyathane, 706 yataklı yoğun bakım ünitesi, 38 yataklı diyaliz merkezi yer alacak. Kampüste ambulans helikopterler için de 2 ayrı heliport bulunacak. Bilkent'teki şehir hastanesinin aralık ayında açılacağını duyuran Erdoğan, sağlıkta millileşme konusunu en az savunma sanayisi kadar kritik ve önemli gördüklerini dile getirdi.

Erdoğan, "Artık istiyoruz ki tomografimizi, ultrasonografiyi, MR'ımızı biz üretelim. Bunları Türkiye yapar, bu beyin gücüne sahibiz. Şimdi biz uluslararası camiadan da ülkemizde ortak üretime girebilecek marka firmaları davet ediyoruz ve olumlu yaklaşımlar var, bu adımları ülkemizde atacağız" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bilkent-sehir-hastanesi-aralik-ayinda-acilacak_168565.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!