Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Birleşim Mühendislik ile Erde Mühendislik'ten Stratejik Birleşme

12 yıldır yurt içi ve yurtdışında toplam 8 milyon metrekarelik proje ve taahhüde imza atan Birleşim Mühendislik, Erde Mühendislik ile güçlerini birleştirdi.

yapi.com.tr
Birleşim Mühendislik ile Erde Mühendislik'ten Stratejik Birleşme

Foto: Mesut Altan, Ceren Atapek Ataman ve İdris Çakır, 19 Şubat'ta Hilton Convention Center’da düzenlenen ve iki şirketin birleşmesinin açıklandığı gecede

Söz konusu birleşmenin sektör için öncü bir adım olduğuna dikkat çeken Birleşim Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Altan, Türkiye’de ilk defa mekanik ve elektrik sektöründe yer alan bu büyüklükteki iki firmanın iş kollarını tek bir çatı altında birleştirdiğine dikkat çekti. Birleşim Mühendislik olarak 12 yıl boyunca sayısız proje ve taahhüde imza attıklarını, toplam 8 milyon metrekare projeyi başarıyla teslim ettiklerini belirten Altan, sözlerine şöyle devam etti:

“Artık daha büyük hedeflerimiz var. Türkiye’nin ilk 100 sanayi kuruluşu arasına girmeyi, uluslararası piyasalarda daha fazla iş yapmayı ve global bir şirket olmayı hedefliyoruz. Güç birliktelikleri ve stratejik alımlarla büyümemizi devam ettirme kararımız doğrultusunda, 1978 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren ve elektrik taahhüt sektörünün en saygın firmalarından biri olan Erde Mühendislik ile gücümüze güç katacağımıza inandığımız bu stratejik alımı gerçekleştirdik. Hedeflerimize ulaşmada bize büyük katkı ve destek sağlayacak bu güç birliği ile her iki firmanın deneyimlerini, bilgi birikimlerini bir araya getirerek Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen firmalarının yatırımlarına elektro mekanik olarak imza atacağız”.


Vizyonumuz yılda 1 milyar TL proje büyüklüğüne ulaşmak

İş birliği sayesinde üç yıl içinde yılda 500 milyon TL proje büyüklüğüne ulaşmayı öngördüklerini söyleyen Altan, “Birleşim Grup olarak hedefimiz; elektromekanik alanında Türkiye ve dünyanın öncü kuruluşu olmak, daha önce Rusya, Türkmenistan ve Azerbaycan’da tamamladığımız prestijli projelerin benzerlerini diğer ülkelerde de yaparak global bir firma olmak. Vizyonumuz, hisselerimizi halka arz ederek daha şeffaf bir yapıya sahip olmak ve kuracağımız yeni stratejik ortaklıklarla yılda 1 Milyar TL proje büyüklüğüne ulaşmak” dedi.

Dünyada yaygın trend, ‘elektromekanik anahtar teslim hizmet’ sunmak

Gelişen dünyada artık büyümenin bir zorunluluk olduğunu belirten Erde Mühendislik İcra Kurulu Başkanı Ceren Atapek Ataman da, “Bunu gerçekleştirebilmenin en güzel yolu; stratejik güç birliktelikleri. Ülkemizden farklı olarak dünyada yaygın olan trend, ‘müşterilere elektromekanik anahtar teslim hizmet’ sunmak. Artık bu yapının ülkemiz içinde geçerli olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu güç birliğinin gerek sektörümüze, gerek gelişen piyasalara, gerekse Türk ekonomisine yepyeni bir enerji getireceğine inanıyorum” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/birlesim-muhendislik-ile-erde-muhendislikten-stratejik-birlesme_117814.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!