Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Boğaz’a 3. Köprü İçin 4 Güzergah Belirlendi

Bayındırlık Bakanlığı Müsteşar Vekili Sabri Erbakan, 3'üncü boğaz köprüsünün yapımı için 4 alternatif güzergah bulunduğunu bildirdi. Erbaka

Hürriyetb>Bayındırlık Bakanlığı Müsteşar Vekili Sabri Erbakan, 3'üncü boğaz köprüsünün yapımı için 4 alternatif güzergah bulunduğunu bildirdi.

Erbakan, ‘‘Bu alternatiflerden bize en cazip geleni Göztepe'den başlayıp Çengelköy üzerinden 1 ve 2'nci köprülerin en sağındaki güzergahtan geçendir’’ dedi. Erbakan, köprünün hangi güzergahta yapılacağının birkaç hafta içinde belli olacağını ifade etti. Erbakan, 3'ncü boğaz köprüsünün yapımının, trafiği felç olmuş İstanbul için önemli bir proje olduğunu bildirdi. Bu köprünün trafik yoğunluğunun bulunduğu noktada yapılmasına dikkat edileceğini kaydeden Erbakan, şunları söyledi:

‘‘Hangi trafik ne tarafa kayabilir. Bütün bunlara en ince fizibilite çalışmaları yapıldıktan sonra karar verilecek. O nedenle bize uygun gelen güzergah haricinde alternatif güzergahları da gözönüne alıyoruz. Bu güzergahın içinde ortadan veya yandan geçen raylı sistem de olacak.’’

ABD VE FRANSA İLGİLENİYOR

Erbakan, ‘‘yap-işlet-devret’’ modeliyle yapılması düşünülen köprü projesiyle bazı Amerikan ve Fransız firmalarının ilgilendiğini açıkladı.

Erbakan, köprünün maliyetiyle ilgili kesinleşmiş bir rakam olmadığını, fizibilite çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Erbakan, köprünün ortasından geçirilmesi düşünülen raylı sistemin maliyeti artırabileceğini kaydederken de kamulaştırmanın en az seviyede yapılacağını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bogaza-3-kopru-icin-4-guzergah-belirlendi_4002.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!