Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bölünmüş Yol'a Özel Yasa

AKP hükümeti,'bölünmüş yol' (duble yol) yapımı için kamu makine parkı ve personelini seferber etmek üzere özel yasa çıkaracak. TÜBİTAK ve im

Radikal
Bölünmüş Yol'a Özel Yasa

KP hükümeti,'bölünmüş yol' (duble yol) yapımı için kamu makine parkı ve personelini seferber etmek üzere özel yasa çıkaracak.

TÜBİTAK ve imam-hatiplilere üniversiteye giriş kolaylığı için özel yasa çıkaran hükümet, seçim vaatlerinden biri olan bölünmüş yol yapımını hızlandırmak üzere hazırladığı 'Karayolları Genel Müdürlüğü'nce Yapılacak Bölünmüş Yol İnşasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Kanun Tasarısı'nı da TBMM Başkanlığı'na sundu.

Dokuz maddeden oluşan tasarıya göre, Karayolları Genel Müdürlüğü'nce 'duble yol' yapımında ihtiyaç duyulan her türlü ekipman, Bayındırlık Bakanlığı'nın yazılı talebi üzerine kamu kuruluşlarınca bedelsiz olarak geçici olarak tahsis edilecek. Makine ve ekipmanların hangi kamu kuruluşlarından ne miktarda ve ne kadar süre ile tahsislerinin sağlanacağı gibi hususlar, ilgili il valisinin koordinatörlüğünde belirlenecek. Söz konusu araçların akaryakıt, yedek parça ve diğer malzeme ihtiyaçları ile tamir ve bakım giderleri, il özel idarelerince veya ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının mevcut stoklarından ve imkânlarından bedelsiz olarak karşılanabilecek.
Başka kuruluşlardan ihtiyaç duyulan personel de, yine Bayındırlık Bakanlığı'nın yazılı talebi üzerine, geçici olarak görevlendirilecek. Bu çerçevede geçici olarak görevlendirilecek 657 sayılı kanuna tabi personele ise, Bütçe Kanunu'nda öngörülenin iki katına kadar fazla mesai ücreti ödenecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bolunmus-yola-ozel-yasa_6555.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!