Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

2000 Km Duble Yol Daha Yapılıyor

Karayolları Genel Müdürlüğü yeni yılda 2 bin kilometre bölünmüş yol yapacak. Duble yol yapım projeleri kapsamında bu yıl içinde 12 adet yolun t

NTV-MSNBCb>Karayolları Genel Müdürlüğü yeni yılda 2 bin kilometre bölünmüş yol yapacak. Duble yol yapım projeleri kapsamında bu yıl içinde 12 adet yolun temeli atılırken 4 güzergah da hizmete açıldı.

Hükümetin programında yer alan 15 bin kilometre uzunluğundaki bölünmüş yol projeleri kapsamında yeni yılda 2 bin kilometre uzunluğundaki bölünmüş yolun yapımı daha programlandı. Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilerinden edinilen bilgiye göre yatırım programına alınan alınan ve önümüzdeki günlerde kesinlik kazanan güzergahlara ilişkin ihaleler önümüzdeki yıl içinde tamamlanarak en geç 3 yıl içinde hizmete alınacak.

Yeni duble yol projelerini DPT’ye teklif eden Karayoları Genel Müdürlüğü’ne gerekli ödeneğin verilmesi halinde söz konusu bölünmüş yolların ihale programı belirlenerek 2004 yılı içinde ihaleler gerçekleştirilecek.

12 YOLDA YAPIM DEVAM EDİYOR
Bu arada Karayolları Genel Müdürlüğü’nün bu yıl içinde 12 bölünmüş yolun temelini atarken yapımını tamamladığı 4 güzergah da ulaşım hizmetine alındı.
Karayolları Genel Müdürlüğü’nün en son verilerine göre yıl içinde temeli atılan bölünmüş yollar arasında Aydın-Horsunlu-Denizli bölünmüş yolu, Ankara-Kırıkkale-Kırşehir-Kayseri-devlet yolu, İzmir-Manisa-Akhisar, Sivrihisar-Eskişehir-Bozöyük-İnegöl, Tatvan-Muş, Erzincan-devlet yolu, Zonguldak-Devrek-Mengen, Sivas-Tokat ile Bozöyük-Bilecik-Mekece gibi önemli güzergahlarda bulunuyor.
Karayolları bu yıl içinde yapımı tamamlayarak hizmete aldığı yollar arasında ise Erzurum çevre yolu ile Erzurum-Pasinler bölünmüş devlet yolu, Nevşehir-Acıgöl-Aksaray devlet yolunun bir kesimi, Çorlu köprülü kavşağı-Çorlu çevre yolu dahil bağlantı yolları bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2000-km-duble-yol-daha-yapiliyor_6913.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!