Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bosch Rexroth’un Yeni Genel Müdürü Servet Akkaynak

Tahrik ve kontrol teknolojileri alanında dünyanın önde gelen uzmanlarından biri olan Bosch Rexroth Türkiye’de genel müdürlük görevine, 1 Ocak 2013 tarihi itibariyle Servet Akkaynak atandı.

yapi.com.tr
Bosch Rexroth’un Yeni Genel Müdürü Servet Akkaynak

1963 doğumlu Servet Akkaynak, Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1988 yılında mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi’nde üst düzey stratejik yönetim ve finans programlarını tamamladı.

Servet Akkaynak, Anadolu Endüstriyel Motor’da Pazarlama ve Satış Müdürlüğü ve ZF Trading A.Ş. (Mannesmann Sachs Handel) Genel Müdürlüğü görevlerinin ardından, 2005 yılında Bosch ailesine katıldı. 2011 yılına kadar Robert Bosch İran Ülke Direktörlüğü görevini yürüten Akkaynak, 15 Kasım 2011 tarihinde Bosch Rexroth Genel Müdür Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atandı.  

Bosch Rexroth Genel Müdürlüğü görevini Steven Young’dan devralacak olan Akkaynak, aynı zamanda şirketin Murahhas Azalığını da yürütecek.

Türkiye’deki faaliyetlerine 1976 yılında başlayan Bosch Rexroth, ‘The Drive and Control Company’ sloganı ve Rexroth markasıyla sadece hidrolik pnömatik sektörüne değil fabrika otomasyonu dahil tüm tahrik ve kontrol pazarına hitap ediyor.

Bosch Rexroth’un sanayinin ihtiyacı olan her türlü ürün ve hizmeti tek bir çatı altında sunan dünyadaki ender firmalardan biri olduğunu vurgulayan Genel Müdür Servet Akkaynak, vizyonunu, “Türk sanayisinin en büyük ortaklarından Bosch Rexroth’u daha hızlı ve daha esnek bir hale getirmek, teknoloji lideri bir firma olarak sektörün kalkınması için Türk sanayicileriyle önemli projelere adım atmak ve hep birlikte daha ileriye gitmek” şeklinde dile getiriyor.

Akkaynak, İngilizce-Almanca ve Farsça biliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bosch-rexrothun-yeni-genel-muduru-servet-akkaynak_103960.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!