Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BTC’de Gürcistan Sorunu Yok

Gürcistan uluslararası petrol şirketi (GIOC) Başkanı Georgi Çanturiya, “Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) petrol boru hattının Gürcistan ayağındaki tüm soru

NTV-MSNBCb>Gürcistan uluslararası petrol şirketi (GIOC) Başkanı Georgi Çanturiya, “Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) petrol boru hattının Gürcistan ayağındaki tüm sorunların giderildiğini ve güvenliğin tam olarak sağlandığını” söyledi. Azerbaycan’daki iki gün süren temaslarını dün tamamlayan Çanturya, “Ekspres” gazetesine yaptığı açıklamada, BTC’nin Gürcistan ayağındaki inşaat işlerinin yüzde 40’nın tamamlandığını, 89 kilometrelik borunun birleştirildiğini ve yerleştirildiğini, ayrıca güzergah üzerinde 110 kilometrelik hendeğin de boruların yerleştirilmesi için hazır hale getirildiğini kaydetti.

“BTC petrol boru hattında inşaat çalışmalarının durdurulması veya geciktirilmesi söz konusu olamaz” diyen Çanturiya, BTC’nin Gürcistan ayağının Ekim 2004’te tamamlanmasının planlandığını ve bunun da plana uygun olarak gerçekleştirileceğini kaydetti.
Projenin Türkiye ayağındaki inşaat çalışmalarının geciktiği yönündeki haberlerin anımsatılması üzerine Çanturiya, “Bu tür suni sorunlar geçici olduğu için çok fazla önemsemek gerekmiyor” dedi.
Çanturiya ayrıca, BTC petrol boru hattıyla ilgili tüm inşaat çalışmalarını tamamlayarak, bir an önce Bakü-Tiflis-Erzurum (BTE) doğalgaz boru hattının inşaatına başlamak istediklerini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/btcde-gurcistan-sorunu-yok_8729.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!