Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

BTSO'nun '250 Büyük Firma Araştırması' Süreci Başlıyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO), 2013 yılı verileri doğrultusundaki "250 Büyük Firma Araştırması" süreci başlıyor. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, "Araştırma, ihracat, çalışan sayıları, üretilen katma değer gibi başlıklarda ayrıntılı bilgilere sahip olma fırsatı sunacak" dedi.

yapi.com.tr / AA
BTSO'nun '250 Büyük Firma Araştırması' Süreci Başlıyor

BTSO'nun gerçekleştirdiği en önemli saha araştırmalarından biri olan ve 1997 yılından itibaren her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen '250 Büyük Firma Araştırması', firmaların 2013 yılı verileri doğrultusunda toplam net iç ve dış satış büyüklüklerine göre elektronik ortamda veya matbu olarak sunulan anket formundaki bilgilere dayanılarak sonuçlandırılacak.

BTSO, 250 Büyük Firma Araştırması için firmalara anket formlarını ulaştırmaya başladı. Firmalar, söz konusu anketi, BTSO'nun www.ilk250.org.tr internet sitesi üzerinden 'kurum numarası' ve 'şifresi'ni kullanarak elektronik ortamdan da doldurabilecek.

Anketler, 22 Ağustos 2014 cuma günü mesai bitimine kadar 2013 yılına ait Kurumlar Vergisi e-beyannamesinin ya da yeminli mali müşavir onaylı kapanış bilançosu ve ayrıntılı gelir tablosu ile birlikte BTSO İş Geliştirme ve Ar-Ge Müdürlüğüne elektronik beyan yoluyla ulaştırılması gerekiyor.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, araştırma sonuçları ile Bursa'nın ekonomik yapısındaki değişimin ortaya çıkacağını belirterek, şunları kaydetti:

"BTSO 250 Büyük Firma Araştırması, aynı zamanda ihracat, çalışan sayıları, üretilen katma değer gibi başlıklarda ayrıntılı bilgilere sahip olma fırsatı sunacaktır. Bursa ekonomisine ilişkin, kentin en dinamik kesiminden gelen ayrıntılı sayısal veriler, Bursa'nın ekonomik geleceği konusunda konuşmak için çok önemli bir kaynak oluşturmaktadır"

Bursa'nın 250 Büyük Firma Araştırması'nın sonuçları daha sonra belirlenecek bir tarihte kamuoyuna açıklanarak, kitap haline getirilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/btsonun-250-buyuk-firma-arastirmasi-sureci-basliyor_123024.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!