Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bu Arsanın Altı Marmaray!

Yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla başlatılan operasyonlar kapsamında Fatih Belediyesi’nin Marmaray için tehlikeli olmasına rağmen bir otel inşaatına izin verdiği iddia edildi.

yapi.com.tr
Bu Arsanın Altı Marmaray! Foto: Serkan Ocak

Radikal'den Serkan Ocak'ın haberine göre, Sirkeci’de 4 ada, 1 parselde bulunan arazi Fatih Belediyesi’nin temizlik ihalesini alan Akmercan Şirketler Grubu’na ait. Uzun yıllar otopark olarak kullanılan arazinin etrafı şu anda tel örgüyle çevrilmiş, boş vaziyette duruyor. Radikal’in ulaştığı şirket yetkilileri konuyla ilgili bilgi vermedi.

Bölge esnafının verdiği bilgilere göre, arazi uzun yıllar otopark olarak kullanıldı. Son yıllarda ise atıl duruyor. Arazi Fatih Belediyesi’nin temizlik işlerini de yapan Gazi Akmercan’ın sahibi olduğu Akmercan Şirketler Grubu’nun. Akmercanlar’ın arazide otel yapacağı bölge esnafı tarafından biliniyor. Soruşturma dosyasındaki iddialara göre de buraya 3 katı yerin altında, 4 katıda yer üstünde olmak üzere 7 katlı yeni bir otel kurulacak. Adını vermek istemeyen bir esnaf bölgedeki binalara çivi bile çaktırılmadığını, bölgenin SİT alanı olmasından dolayı her türlü değişiklik için izin alınması gerektiğini ve bunun da çok zor olduğunu belirtti. Uzun bir süre bu arazinin yeşil alan olacağı ya da boş arazinin bir kongre merkezine döndürüleceği de yine bölge esnafının kulağına gelen bilgiler arasında.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bu-arsanin-alti-marmaray_115094.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!