Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bu Projenin Sosyal Tesisleri Güneş Enerjisiyle Aydınlanıyor

Kemerburgaz Göktürk’te ENA Gayrimenkul’ün inşa ettiği Doğa Teras Evleri projesinde sosyal tesisler ve ortak alanlar güneş enerjisiyle aydınlatılıyor.

yapi.com.tr
Bu Projenin Sosyal Tesisleri Güneş Enerjisiyle Aydınlanıyor

ENA Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Doğa Teras Evleri, artan karbon salınımını azaltmak için güneş enerjisinden yararlanıyor. ENA Gayrimenkul Kurucu Ortağı Edi Edgar Duek, Doğa Teras Evleri’nde yer alan güneş enerjisi panelleri sayesinde hem tasarruf sağlamayı hem de doğayı korumayı amaçladıklarını ifade etti. Duek, “Gerek yatırım amaçlı gerekse oturmak hedefiyle daire alanlara, kaliteli yaşam alanlarının yanı sıra yenilikçi bir yaklaşım da sunuyoruz. Yaşanabilir bir çevrede, modern tekniklerle ve kaliteden ödün vermeden inşa ettiğimiz Doğa Teras Evleri’nde güneş enerjisinden elektrik üretiyor ve bu elektriği projedeki ortak alanlarda kullanıyoruz. Bu sayede hem yeşil ve sağlıklı bir yaşam sunuyoruz, hem de ortak alanların elektriğini kendimiz ürettiğimiz için aidatları aşağı çekiyor ve site sakinlerine tasarruf imkanı sağlıyoruz” diye konuştu.

Doğa Teras Evleri’nde yaşam başladığı günden bu yana ortak alanlardaki elektriği güneş enerjisinden ürettiklerine dikkat çeken Edi Edgar Duek, “Bu nedenle ilk günden itibaren ortak alanlardaki elektrik sarfiyatı aidatlarımıza yansımamış bulunuyor. Doğa Teras Evleri ve sonraki projelerimizde hem daire sahiplerini hem de doğayı korumak adına proje kapsamında uygulanması mümkün olan her türlü yenilenebilir enerji kaynağından yararlanmayı amaçlıyoruz. Bu yaklaşımımızın sektördeki projelere de örnek teşkil ettiğini görmekten mutluluk duyuyor ve herkesi doğayı korumak için daha bilinçli hareket etmeye davet ediyoruz” dedi.

63 daireden büyük bölümünün satıldığı Doğa Teras Evleri’nde stüdyodan 4+1’e kadar farklı büyüklüklerde daireler yer alıyor. Doğa Teras Evleri’nin B Blok çatısındaki sosyal alanında ‘infinity’ açık havuz ve kafe-bar yer alıyor. A Blok’ta ise yaşam alanı, fitness salonu, sauna, pilates ve yoga salonu, erkek ve kadınlar için soyunma odaları ile açık-kapalı oyun parkları bulunuyor. Doğa Teras Evleri’nin mimari tasarımı Veranda İnşaat Ltd.Şti’ne ait.

 

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/bu-projenin-sosyal-tesisleri-gunes-enerjisiyle-aydinlaniyor_109269.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!