Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Burası 1 Ay Önce Ormanlık Alandı!

Garipçe - Poyrazköy arasında inşa edilen ve temelleri tamamlanan 3. köprünün bağlantı yolları da kentin son kalan yeşil dokusunu tahrip ediyor.

yapi.com.tr
Burası 1 Ay Önce Ormanlık Alandı!

Odayeri - Paşaköy arasında yapılan en uzun bağlantı yolu için ışıklar köyü mevkiindeki yeşil tepeler tıraşlandı. Bir ay öncesine kadar yemyeşil olan tepelerde şimdi inşa edilen viyadüğün ayakları yükseliyor.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Işıklar köyünün büyük bölümü de 2B arazilerden oluşuyor. Göçmen kuşların güzergahı üzerinde bulunan yeşil alan, kısa bir süre sonra tamamen betonlaşacak.

Odayeri kavşağından başlayarak Paşaköy kavşağı sonrasında proje sonuna kadar yaklaşık 60 kilometre uzunluğunda 2x4 şeritli otoyol inşa edilmesi planlanıyor. 3. köprü için Mahmutbey - Odayeri arasında 22 kilometre, Odayeri - Paşaköy arasında 60 kilometre, Çamlık - Reşadiye arasında 13 kilometre olmak üzere toplam 95 kilometre bağlantı yolu inşaatı devam ediliyor. Bağlantı yollarının 2 yıl 6 ayda tamamlanması öngörülüyor.

3. köprü bağlantı yolları inşaatı kapsamında 44 milyar metreküplük kazı yapılması, 2 milyon metreküp beton dökülmesi ve 35 milyon metreküp dolgu yapılması öngörülüyor. İnşaatlerde 200 bin ton demir kullanılacak. Ayrıca 36 adet viyadük, 4 adet tünel, 45 altgeçit, 63 üstgeçit. 9 adet dere köprüsü yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/burasi-1-ay-once-ormanlik-alandi_117238.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!