Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bürotime’ın Tanınmış Marka Olduğu Tescillendi

Bürotime, Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından yapılan değerlendirme ve araştırmalar sonucunda 'tanınmış marka' statüsüne alınarak, Türkiye genelinde bilinen bir marka olduğunu resmen tescilledi.

yapi.com.tr
Bürotime’ın Tanınmış Marka Olduğu Tescillendi

2000 yılında Konya’da kurulan ve bugün Türkiye genelinde 70 bayi ve yurtdışında 45 ülkedeki bayiler aracılığıyla ofis mobilya ürünlerini tüketicilerle buluşturan Bürotime, Türk Patent Enstitüsü'nün (TPE) yaklaşık iki yıl olan kabul sürecini altı ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak bu statüye alındı. Tanınmış marka olmanın Bürotime’a önemli bir prestij sağladığını belirten Bürotime Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tosunoğlu, azimle çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

'Tanınmış Marka' olmanın avantajları

Bir markanın tanınmış olduğunun TPE nezdinde kabul edilmiş olması, o markanın öncelikle Türkiye genelinde tanınan ve herkes tarafından bilinen bir marka olduğunun resmi bir makam tarafından kabul edilmiş olması anlamına geliyor. Tanınmış Marka'nın aynısı veya benzeri, hiçbir sektörde tescil edilemiyor. Türk Patent Enstitüsü, marka sahibinin böyle bir marka başvurusuna itirazda bulunmasına gerek kalmadan, kendiliğinden Tanınmış Marka'nın aynısı veya benzeri olan bir markayı reddediyor. Tanınmış Marka hakkı sahiplerinin muhtemel bir davada marka haklarına ihlal iddiasını ispat etmeleri, markalarını taklit girişiminde bulunan bir kimsenin kötü niyetini kanıtlamaları daha kolay oluyor. Ayrıca Tanınmış Marka sahiplerinin, taklit marka sahibine karşı açacakları tazminat davasında isteyebilecekleri tazminat bedeli çok daha yüksek oluyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/burotimein-taninmis-marka-oldugu-tescillendi_127976.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!