Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bürotime'nin İhracatının %28’i Ortadoğu’ya

Sektöründe dünyanın ilk 10 firmasından biri olma hedefi doğrultusunda yurtiçi ve yurtdışı çalışmalarını hızla sürdüren Bürotime, 2014 yılının ilk altı ayında yurtdışı ihracatının yüzde 28’ini Ortadoğu’ya, yüzde 26’sını Afrika’ya, yüzde 25’ini Avrasya’ya ve yüzde 21’ini Avrupa’ya gerçekleştirdi.

yapi.com.tr
Bürotime'nin İhracatının %28’i Ortadoğu’ya Bürotime pazarlama üssü

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAIB) tarafından '2013 yılında en çok ihracat yapan ofis mobilyaları üreticisi' unvanına layık görülen Bürotime’ın 2013 yılında en çok ihracat yaptığı ülkeler ise Suudi Arabistan, Irak, Libya ve Mısır oldu. İhracatının yaklaşık yüzde 50’sini bu ülkelere gerçekleştiren Bürotime, ürün alışkanlıklarının yakın olduğu Ortadoğu ülkelerinde Avrupa’ya kıyasla daha uygun olan fiyatlarıyla tercih sebebi.

BürotimeBürotime Konya fabrikasıSuudi Arabistan ve Kazakistan’a ihracat artacak

2002 yılında ilk yurtdışı satışını gerçekleştiren Bürotime, bugün beş ana bölgede olmak üzere, dünyanın dört bir yanına ihracat yapıyor. 2013 yılında açılmış olan Saraybosna mağazasıyla ihracat hedef pazarlarında franchise odaklı bir büyümenin temellerini atan Bürotime’ın hedefi, öncelikli pazarlardan Suudi Arabistan ve Kazakistan'ın Türkiye ile yüksek ihracat alışkanlığını geliştirmek ve bu ülkelerde Bürotime pazar payını artırmak.

Bürotime’ın şu an Kazakistan, Bosna Hersek, Gürcistan, Mısır ve Tunus olmak üzere beş ülkede franchise yapılandırması bulunuyor. İhracat portföyünü artırmayı düşündüğü ve önümüzdeki dönemde franchise yapılandırmasıyla büyümeyi hedeflediği pazarlar arasında ise Almanya, Fas, Güney Afrika, Rusya, İngiltere, Kenya ve Suudi Arabistan yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/burotimenin-ihracatinin-28i-ortadoguya_122542.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!