Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bursa’nın Konutta Parlayan 5 İlçesi!

Tarihi ve doğa güzellikleriyle olduğu kadar sanayi alanındaki başarılarıyla da bilinen Bursa’da gayrimenkul sektörü de gözle görülür bir gelişme kaydediyor.

yapi.com.tr
Bursa’nın Konutta Parlayan 5 İlçesi!

Güncel gayrimenkul verileri ile ilgili pek çok değerli bilgiyi önceki yıllarla karşılaştırmalı olarak gözler önüne seren REIDIN’in Türkiye Konut Piyasası Genel Bakış-Haziran 2017 Raporu da Bursa’daki konut sektörünün yükselişini gösteriyor. Rapora göre bölgesel yıllık brüt getiride yedi büyükşehir arasında en yüksek oran yüzde 5.73 ile Bursa’ya ait. Ayrıca Türkiye genelinde Bursa, 17 yıllık geri dönüş süresiyle de şampiyon oldu.

Bursa, Zingat.com’un “Satılık Konut Fiyatı En Çok Artan Bölgeler- Mayıs 2017” verilerinde de liste başında yer alıyor. Bölgede satılık konut fiyatlarının bir önceki aya göre yüzde 2.276 arttığı görülüyor. Şehirde konut metrekare fiyatları ise bin 616 TL oldu. Peki, Bursa’nın konutta parlayan ilçeleri hangileri? Mayıs 2017 verilerine göre Bursa’da konut fiyatları yükselen ilçeler…

1.Yıldırım

Bursa’nın en çok göç alan ilçelerinden biri olan Yıldırım, Mayıs 2017’de bir önceki aya göre konut fiyat yüzdesi en çok artan bölge oldu. İlçede satılık konut fiyatları bir önceki aya göre yüzde 2.66 arttı. Bölgede konut metrekare fiyatları bin 510 TL olarak gerçekleşti. Yıldırım’da satılık bir konutun ortalama fiyatı 155 bin TL, kira fiyatı 666 TL oldu.

2.Osmangazi

Bursa’nın en büyük ilçesi olarak bilinen Osmangazi’de satılık konut fiyatları yüzde 2.49 arttı. Konut metrekare fiyatları ise bin 626 TL oldu. Bölgede satılık konut ortalama fiyatı 162 bin 552 TL, kiralık fiyatları ise 778 TL oldu.

3.Mudanya

Şehrin tatil beldelerinden olan ve çevre illerdeki birçok yerli turistin de gözdesi hâline gelen Mudanya, konut fiyatlarıyla da dikkat çekiyor. Bölgede satılık konut fiyatları bir önceki aya göre yüzde 2 arttı. İlçede konut metrekare fiyatları bin 961 TL oldu. Bursa’nın konut fiyatı en yükselen ilçelerinden biri olan Mudanya’da satılık konut fiyatı 200 bin TL, kiralık ise 748 TL.

4.İnegöl

İnegöl’de satılık konut fiyatları bir önceki aya göre yüzde 1.59 arttı. Bölgede konut metrekare fiyatları bin 274 TL oldu. İnegöl’de satılık konut fiyatı 127 bin TL, kiralık 600 TL.

5.Nilüfer

Bursa’nın markalı konut projeleriyle bilinen Nilüfer ilçesinde satılık konut fiyatları yüzde 1.32 arttı. Bölgede konut metrekare fiyatları bin 946 TL oldu. Bursa’nın en çok bilinen ilçelerinden Nilüfer’de satılık konut ortalama fiyatı 198 bin TL, kiralık ise 974 TL.

Kaynak: Zingat.com

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursanin-konutta-parlayan-5-ilcesi_160030.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!