Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Buyrun İnşaat Pastasına

6 milyar dolar cirolu Amerikan inşaat devi Turner Construction İnternational'ın başkanı Nicholas E. Billotti, 'Irak'a Türk müteahhitleriyle girebil

Radikal
Buyrun İnşaat Pastasına

b>6 milyar dolar cirolu Amerikan inşaat devi Turner Construction İnternational'ın başkanı Nicholas E. Billotti, 'Irak'a Türk müteahhitleriyle girebiliriz' diye konuştu.

Dünyanın en büyük proje danışmanlığı ve inşaat şirketlerinden ABD'li Turner Construction-International Başkanı Nicholas E. Billotti,Irak'ın yeniden imarında Türk müteahhitlerine işbirliği önerisi getirdi. Billoti, Türk ekonomisine güvendiklerini belirtirken, "Türk müteahhitleri çok başarılı, dünyanın her yerinde her işi rahatlıkla yapıyorlar" dedi.

Yıllık iş hacmi 6 milyar doları geçen proje ve inşaat devi Turner Cooperation'ın, Türkiye'ye ilgisi artıyor. Merkezi New York'ta bulunan Turner Cooperation'ın en büyük kolu olan Turner Construction International şirketinin başkan ve CEO'su Billotti, Türkiye'de 1996'dan bu yana çalıştıklarını söyledi. İlk olarak Tepe İnşaat'la birlikte İstanbul'daki
İş Bankası Kuleleri'ni yaptıklarını belirten Billotti, "Türkiye'nin en yüksek binalarının yanı sıra en kaliteli binaları da oldu" dedi.

Daha sonra Atatürk Havalimanı'nda dış hatlar terminalinin yapımında yer aldıklarını hatırlatan Billotti, "Ayrıca bazı ticari ofisler kurduk. Türkiye'deki projelerin yanı sıra Türk müteahhitleri ile Kuveyt, Suudi Arabistan'da da çalıştık. Bizim için taşeron olarak iş yaptılar" diye konuştu.
Türkiye'de Emekli Sandığı'nın altı otelini kapsayan 'Emek Otellerin Yenilenmesi/Modernizasyonu ve Uluslararası Otel Zincirleri Eliyle İyileştirilmesi' projesinin yönetimi için oluşturulan konsorsiyumda yer aldıklarını hatırlatan Billotti "Irak da çalışma sahanızda mı?" sorusuna "Evet, halen Bağdat ve Basra'da çalışanlarımız var" yanıtını verdi. Billotti şöyle konuştu:
"Şu anda Irak'ta bir güvenlik sorunu var. O güvenlik sorunu aşıldığı takdirde, ki elbette aşılacaktır, seve seve Türk müteahhitleriyle birlikte çalışabiliriz. Ancak çalıştığımız projelerin buradaki Emek Otelleri projesi gibi maddi bir getirisi, mantığı olmalı. Zaten Türkiye'nin ileri gelen müteahhit firmalarıyla iyi bağlantılarımız da var. Bazı firmaların üst düzey yöneticilerini şahsen tanırım. Onlarla çalışmak bizim için fırsat olacaktır. Ancak çok önemli bir nokta daha var ki, böyle bir proje oluşturulduğunda bir tarafı mutlaka Iraklı müteahhitler olmalı.
Iraklı müteahhitin taraf olmadığı bir projeyi, biz iki yabancı ülkenin müteahhitleri olarak üstlenmek istemeyiz."

Gerek Türkiye'de gerekse başka ülkelerde Türk müteahhitleriyle yaptıkları işlerden son derece memnun olduklarını aktaran Billotti, "Türk müteahhitleri çalıştıkları alanda hem içeride hem dışarıda kendisini kanıtlamış insanlar. Dolayısıyla kalite açısından hiçbir sorun yok" dedi. Billotti, Türk müteahitlerin kendilerine verilen her işi dünyanın her yerinde yapma kapasitesine sahip olduklarını vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyrun-insaat-pastasina_5770.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!