Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türk Müteahhitleri Irak'ta Büyük İhalelere Talip

ABD'nin Irak'a müdahalesinden sonra, bu ülkede toplam 200 milyon dolarlık iş alan Türk müteahhitleri güvenliğin tam olarak sağlanmasından sonra yap

DünyaABD'nin Irak'a müdahalesinden sonra, bu ülkede toplam 200 milyon dolarlık iş alan Türk müteahhitleri güvenliğin tam olarak sağlanmasından sonra yapılacak büyük ihaleleri bekliyor.

Irak'ta, Yüksel İnşaat, ABD askerlerine kamp alanı yapımı, Akfen İnşaat da ABD askerlerine yemekhane yapımı projesi üzerinde çalışıyor. Etsun İnşaat'ın da Basra Limanı'nın işletme hakkının devrine ilişkin ihaleyi sonuçlandırmak üzere olduğu belirtildi.

Irak'ta faaliyet gösteren Türk firmalarının yetkilileri, şu anda Irak'ta ihale prosedürlerinin çok fazla işlemediğini, sadece ABD askerlerinin veya yöre halkının acil ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmet alımı müteahhitlik işleri yapıldığını belirterek, büyük ihalelerin, güvenliğin tam olarak sağlanması ve savaş halinin bitmesi ile birkaç ay sonra başlamasını beklediklerini söylediler.

Türk firmalarının Irak'ta üstlendikleri müteahhitlik işleri arasında, köprü yapımı, havaalanı altyapı inşaatları, okul onarımı, yol yapım ve onarımı, prefabrik konut yapımı, askeri kamp inşaatları, yemekhane ve çamaşırhane yapımı, kanalizasyon inşaatı, su temin ve çöp toplama işleri bulunuyor.

ABD ile işbirliği masaya yatırılıyor

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)/Türk-Amerikan İş Konseyi ve American Turkish Council İnşaat Komiteleri ile ABD Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı, "Irak ve Afganistan'ın Yeniden Yapılandırılmasında Türk-Amerikan İşbirliği" konulu bir seminer düzenleyecek. Seminer, 2 Ekim Perşembe günü Hilton Convention Center'da gerçekleştirilecek. Türk-Amerikan İş Konseyi tarafından yapılan açıklamada, ilki Ocak ayında düzenlenen Afganistan'ın yeniden yapılandırılması konulu seminere ilginin yoğun olması nedeniyle ikinci bir seminer düzenleme kararı alındığı bildirildi. DEİK/Türk-Irak ve Türk-Afganistan İş Konseyleri tarafından da desteklenen seminer, Irak ve Afganistan'ın yeniden yapılandırılması kapsamındaki projelerin sonraki aşamaları hakkında bilgi vermeyi hedefliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-muteahhitleri-irakta-buyuk-ihalelere-talip_5972.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!