Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

ÇATIDER Tüketicileri Uyardı

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), son günlerde çatı sistemleri ve kaplama malzemeleri konusunda otorite olmayan kişilerce yapılan açıklamaların dikkate alınmaması gerektiğini belirterek, tüketicilerin yanlış bilgilenmesine yol açan bu açıklamaların faydadan çok zarar vereceği uyarısında bulundu.

yapi.com.tr
ÇATIDER Tüketicileri Uyardı

Çatı Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), son günlerde çatı sistemleri ve kaplama malzemeleri konusunda uzman olmayan bazı kişiler tarafından yapılan açıklamaların hatalı olduğunu, bu açıklamalara itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı.

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı M. Nazım Yavuz, uzmanlık gerektiren bir konuda yapılan açıklamaların tüketicileri yanıltacağını ve zararlı uygulamalara yol açacağını belirterek şunları söyledi:

“Çatı sistemleri ve kaplama malzemeleri konusunda otorite olmayan kişilerce hangi çatı sistemlerinin hangi malzeme ile kaplanması gibi beyanlara ve bültenlere rastlamaktayız. İnşaat sektöründe projesine, yürürlükte olan yönetmelik ve şartnamelere uygun imalat ve uygulamaları karalayan, insanları yanlış yönlendiren bu açıklamalar, fayda yerine zarar getirir. Bu nedenle çatı konusunda uzman, yetkin meslek adamı olmayanlardan edinilen bilgilere rağbet edilmemesini istiyoruz.  Türkiye’de çatıcılık ve çatı sistemleri konusunda tek tarafsız ve güvenilir kaynak olarak ÇATIDER olduğunu hatırlatırız.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/catider-tuketicileri-uyardi_129901.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!