Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

ÇATIDER’den Doğru Çatı Kaplama Uygulamaları İçin Kılavuz

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), ‘Çatı Kaplama Malzemeleri Uygulama Detayları Kılavuzu ’ kitabının genişletilmiş ikinci baskısını yayımladı.

yapi.com.tr
ÇATIDER’den Doğru Çatı Kaplama Uygulamaları İçin Kılavuz

ÇATIDER tarafından çatı kaplama malzemeleri konusunda standart detaylar oluşturmak ve sektördeki yanlış uygulamaların önüne geçmek amacıyla titiz bir çalışma sonucunda hazırlanan ‘Çatı Kaplama Malzemeleri Uygulama Detayları Kılavuzu’nun genişletilmiş yeni baskısı tamamlandı. Kılavuz, ÇATIDER’in eğitim programlarına destek sağlaması ve üniversitelere yönelik teknik kılavuz sağlaması açısından önemli bir referans kaynağı oluşturuyor.

ÇATIDER Başkanı M. Nazım Yavuz, Türkiye’de milyonlarca çatının standartlardan uzak olması nedeniyle hayati risklere ve maddi kayıplara yol açma potansiyeline sahip olduğunu belirterek, kılavuzu öncelikle bu sorunların giderilmesi için hazırladıklarını söyledi. Yavuz şöyle konuştu: “ÇATIDER olarak öncelikli hedefimiz, çatı kaplamalarına göre doğru çatı sistemlerinin oluşturulmasıdır. Her yıl yaşanan çok sayıda çatı kazası, ölümlere, yaralanmalara ve ekonomik kayıplara yol açıyor. Standartlara uygun çatıların yaygınlaşmasıyla bu sorunların üstesinden gelebiliriz. Çatı Kaplama Malzemeleri Uygulama Detayları Kılavuzu, bu amaçla hazırlanmış ve sektörümüzde ilk niteliğinde çok önemli bir kaynak oldu. Depreme, sele, aşırı yağışlara, fırtınaya karşı dayanıklı yapılar için, standartlara uygun çatılar inşa etmeliyiz. Bu yüzden kılavuzu, mimarlar, proje büroları, distribütör, bayi ve uygulama yapan firmalar ile mimarlık öğrencilerine tavsiye ediyoruz.”

“Doğru çatıya ışık tutuyoruz”

Yavuz, çatı kaplamalarına göre doğru çatı sistemleri oluşturmanın yapılar için önemine dikkat çekerek, şunları söyledi: “Bilindiği gibi çatı konseptinin tasarımı; binanın bulunduğu bölge özellikleri, binanın ve çatı altının kullanım fonksiyonları, mimari projede belirlenen çatı-cephe dokuları, ekonomik hususlar gibi faktörlerle doğrudan ilişkilidir. Bu faktörlerin doğru değerlendirilmesinden sonra seçilen kaplama malzemesinin ve sistem kesitinin de doğru tasarlanması ve uygulanması gerekir. Kılavuzumuz, bu sürece ışık tutuyor, en doğru, güvenli ve güçlü çatı uygulamaları için yol gösteriyor.”

İdeal çatılar için referans kaynağı

Kitapta; ‘konut’, ‘ticari’ ve ‘endüstriyel’ yapılarda kullanılan tüm çatı kaplama malzemelerinin uygulama detayları 2 bölüm ve 15 alt başlıkta yer alıyor. Bitüm Esaslı Teras Çatı Kaplama Malzemeleri, PVC ve TPO Esaslı Çatı Kaplama Malzemeleri ve Gazbeton Çatı Plakları bölümleri eklendi. Türkiye’de çatı uygulamaları konusunda tek ve en kapsamlı referans kaynağı olan kitabımız, yaygın kullanılan çatı kaplama malzemelerine ilişkin standart detayları içeriyor.

Dağıtımı ve satışı YEM Kitabevi tarafından yapılan Çatı Kaplama Malzemeleri Uygulama Detayları Kılavuzu kitabını sipariş etmek için tıklayın.

Toplu alımlarınız için 0212 266 72 55'i arayabilir veya bilgi@yemkitabevi.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/catiderden-dogru-cati-kaplama-uygulamalari-icin-kilavuz_153274.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!