Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

ÇED Süreci Tamamlandı

Ekim ayı içinde finansman protokolü imzalanan İzmir Şehir Hastanesi’nde ÇED süreci tamamlandı. İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu tarafından yeterli bulunan projenin raporu nihai olarak kabul gördü.

yapi.com.tr
ÇED Süreci Tamamlandı

Cumhuriyet tarihinin en büyük sağlık yatırımı olarak kayıtlara geçecek Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü Çevresel Etki Değerlendirme Raporu (ÇED) vizesini aldı.

İzmir'de Sağlık Bakanlığı'nın kamu özel ortaklığıyla kuracağı Bayraklı Entegre Sağlık ÇED dosyası İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca yeterli bulundu.
Ekim ayında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda finansman protokolü imzalanan proje için nihai kabul kararı verilen rapor Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 10 gün süreyle halkın görüş ve önerilerine açıldı.

Bilgilendirmede, ‘Bakanlık halktan gelen görüşler ışığında rapor içeriğinde gerekli eksikliklerin tamamlanmasını, ek çalışmalar yapılmasını ya da İnceleme Değerlendirme Komisyonunun yeniden toplanmasını isteyebilir’ açıklamasına yer verildi.

Projede neler var?

36 ayda tamamlanması ön görülen kampüs 7 hastaneden oluşacak. Kampüste 568 yatak kapasiteli genel hastane, 373 yatak kapasiteli kadın doğum ve çocuk hastanesi, 213 yatak kapasiteli kardiyovasküler cerrahi hastanesi, 159 yatak kapasiteli onkoloji hastane, 300 yatak kapasiteli fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, 100 yatak kapasiteli yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi, 347 yatak kapasiteli yoğun bakımlardan yer alacak. 51 ameliyathane ve 414 polikliniğin bulunacağı dev kompleks 622 bin 812 metrekarelik alanı kaplayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ced-sureci-tamamlandi_152465.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 36 T

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!