Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı Sektörü, 22. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir’de Buluştu

Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir, sona erdi. 3 – 6 Kasım tarihleri arasında fuarizmir’de gerçekleşen fuar, 23.525 ziyaretçi ağırladı. Türk yapı sektörünün en son teknoloji, ürün ve hizmetleri sergilendiği fuarda, sektöre bilgi akışı ve yeni pazarlar sağlayan birçok etkinlik gerçekleştirildi, etkinlikler büyük ilgi gördü.

yapi.com.tr
Yapı Sektörü, 22. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir’de Buluştu

YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen, Türk yapı sektörünün Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi’nin fuarı olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir, 22’nci kez gerçekleştirildi. 19 bin metrekarelik alanda düzenlenen fuarda 350 katılımcı en son ürün, hizmet ve teknolojilerini tanıttığı fuar, 23 bin 525 kişi tarafından ziyaret edildi.

ITE Turkey ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, fuarla ilgili şunları söyledi:“YEM Fuarcılık olarak her yıl düzenlediğimiz Yapı Fuarı – Turkeybuild’i İstanbul ve Ankara’nın ardından İzmir’de de ziyaretçilerimizle buluşturduk. Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri olan yapı sektörünün Ege ve Akdeniz bölgesindeki temsilcilerini bir araya getirerek profesyonel bir iş ve iş geliştirme platformu sunduk. Bu yıl ayrıca “İş Geliştirme Platformu”, “Seminer Alanı” ve “Mimarlık ve Mimarlık Kültürü” başlıkları altında dört farklı etkinlik düzenledik. Etkinliklerle sektörün iş hacmine katkı sağlamanın yanı sıra sektöre bilgi akışı da sağlamış olduk. Sektöre sağladığımız bu katkılara zemin hazırlamak ve sektör gelişimini yakından takip etmek bizlere gurur veriyor.”

İzmirSMDİzmirSMD İkili İş Görüşmeleri

Etkinlikler yoğun ilgi gördü

22. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir kapsamında, yeni pazarlar oluşumuna fayda sağlayacak “İş Geliştirme Platformu Etkinlikleri”, sektöre bilgi akışı sağlayacak “Seminer Alanı” ve  “Mimarlık ve Mimarlık Kültürü” etkinlikleri gerçekleştirildi. Fuarın “İş Geliştirme Platformu Etkinlikleri” kapsamında, YEM Fuarcılık’ın desteklediği, İzmir Serbest Mimarlar Derneği (İzmirSMD) ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliği ile düzenlenen etkinlik, 3 Kasım 2016 Perşembe günü, fuar alanında gerçekleştirildi. İzmirSMD üyesi Türkiye’nin önde gelen 20 mimarlık ofisi ile yapı sektörü profesyonellerini bir araya getiren etkinlik dizisinin beşincisi olan toplantıda, katılımcılar birbirleri ile yüz yüze görüşmeler yaparak üye mimarların projeleri ve firmaların hizmetleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

YEM Fuarcılık’ın desteklediği, Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından  “BUILD UPON – Bina Enerji İyileştirmeleri İçin Farkındalık Geliştirme Çalıştayı” 3 Kasım 2016 Perşembe günü seminer alanında düzenlendi. Türkiye’de mevcut binaların enerji verimliliği kapsamında farkındalığın arttırılması konusunu temel alan çalıştayda, kamu ve son kullanıcı farkındalığının arttırılması, renovasyon için gereken iş gücü ve karar vericilerin eğitilmesi konuları tartışıldı.

BuildBuild Upon - Bina Enerji İyileştirmeleri İçin Farkındalık Çalıştayı

 Önemli mimarlar ağırlandı

Moderatörlüğünü Yüksek Mimar H. Cenk Dereli’nin gerçekleştirdiği Mimar Kerem Piker ve Doç. Dr. Nurbin Paker’in konuşmacı olduğu Mimarlık Ortamları” etkinliği 4 Kasım 2016 Cuma günü seminer alanında düzenlendi. Mimar Kerem Piker ve Doç. Dr. Nurbin Paker etkinlikte, “yarışma, ofis, akademi ve daha fazlası” tematik kapsamı üzerine fikirlerini katılımcılarla paylaştı.

MimarlıkMimarlık Ortamları Etkinliği

“Mimarlık ve Mimarlık Kültürü Etkinlikleri” kapsamında gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü yine Y. Mimar H. Cenk Dereli tarafından yapılan bir diğer etkinlik ise  ‘Mehmet Kütükçüoğlu ile İzmir’de Mimarlık, Tasarım ve Kentleşmeye Dair’etkinliği oldu. 4 Kasım 2016 Cuma günü seminer alanında gerçekleştirilen etkinlikte Teğet Mimarlık’ın Kurucu Ortağı Y. Mimar Mehmet Kütükçüoğlu, İzmir’de paydaşı olduğu projeler ve İzmir’e dair görüşleri üzerinden, İzmir’de mimarlık, tasarım, kentleşme ve yaratıcılığa dair görüşlerini  ve bu alanlara dair yerel fırsatlar hakkındaki fikirlerini katılımcılarla paylaştı.

 Altın Mıknatıs Ödülleri fuarda verildi

Yapı Fuarı – Turkeybuild’in geleneksel “Altın Mıknatıs Stand Tasarım Ödülleri” de fuar kapsamında sahiplerini buldu. Yrd. Doç. Dr. Burkay Pasin, Doç. Dr. Şeniz Çıkış, İnş Müh.Yusuf Kılınç, Mimar Yenal Akgün ve İç Mimar Yelda Erantgil’den oluşan seçici kurul, fuarda yer alan stantları; “Standın ürünle kurduğu bağlantı, standın ürünün belirtilmek istenen niteliklerini en iyi şekilde vurgulaması, standın üç boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi, stanttaki görsel malzeme kullanımındaki estetik kriterler” gibi özelliklerine göre değerlendirmeye tabii tuttular.

AltınAltın Mıknatıs 1.lik Ödülü - Poncebloc Standı

Seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda Birincilik ödülü, tasarımını Asar-ı Nefise’nin yaptığı Ponsblok Madencilik ve Yapı Elemanları San. ve Tic. A.Ş.  firmasına verildi. İkincilik ödülü, tasarımı kendilerine ait olan Beymetal Alüminyum San. Tic Ltd. Şti firmasına verildi. Üçüncülük ödülütasarımı Bora Çelik Dizayn’a Ak Alev Manyezit Levha Üretim san. ve Tic. Aş. firmasına verildi. Mansiyon Ödülü’nede tasarımı kendilerine ait olan Berk Demir Çelik İnşaat San. ve Tic Ltd. Şti Malzemeleri standı, YEM Fuarcılık Özel Ödülü’ne ise tasarımı kendilerine ait olan Orge Yapı Tasarım Dekorasyon İnş. Nak. Mad. San. ve Tic. Ltd. Şti standı değer görüldü.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-sektoru-22-yapi-fuari--turkeybuild-izmirde-bulustu_151757.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!