Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çekilen Çileye Değdi

Sahilevleri' nde 10 aydan bu yana süren çalışmalar tamamlandı.Bölgede açılan 2.5 kilometrelik Şebeke Kuşaklama Hattı ile denize akan lağım suları e

Yeni Asır
Çekilen Çileye Değdi

b>Sahilevleri' nde 10 aydan bu yana süren çalışmalar tamamlandı.Bölgede açılan 2.5 kilometrelik Şebeke Kuşaklama Hattı ile denize akan lağım suları engellendi, tüm sahil bandı boyunca atık suları toplayan 17 kilometre kanal açıldı, yol tamamen asfaltlandı.

Sahilevleri'nde İZSU'nun çalışmaları nedeniyle bozulan asfalt çalışmalarının da tamamlanmasıyla, bölgede yaklaşık 10 aydır süren toz ve toprak çilesi sona erdi.
Bölgedeki altyapı çalışmalarının sonlandırılmasına rağmen, asfalt dökümüne başlanmaması esnafın işlerini durma noktasına getirmişti. Başta dolmuşlar olmak üzere, her gün onlarca aracın gidip geldiği güzergahtaki işyerlerinin "siftahsız" günleri, asfaltlanan yollarla birlikte sona ermiş oldu.

Hızla bitirildi
10 ay süren çalışmalar nedeniyle, esnaf Sahilevleri'ndeki toz toprak ve çamur sıkıntısını neredeyse dört mevsim çekti. Bölgenin müdavimleri, önce arabaları çamura saplanıp kaldığı için Sahilevleri'ne adım atmadı. Sonra da kullanılmaz haldeki yollardan kalkan toz, işyerlerine dolduğu için hiç kimse deniz kıyısındaki gazinolara bile uğramadı. Aylar süren sıkıntının sona ermesiyle birlikte Narlıdere'nin en gözde mekanı, özlenen günlerine kavuşmaya başladı.

Otopark yapılıyor
Sahilevleri'nin en önemli sorunları arasında yer alan otopark sıkıntısını ortadan kaldıracak projeyle ilgili çalışmalar da önümüzdeki günlerde başlatılacak.
Bahçelerarası'ndan askeri alana kadar olan 2.5 kilometrelik hat boyunca 220 adet otopark cebi yapılacak.
Balıkçı Barınakları'nın bulunduğu boş alanda da 45 adet aracın park etmesine olanak sağlayacak serbest bölge bırakılacak. Çalışmalar süresince Sahilevleri'ndeki yaya yolundan trafik akışı sağlandığı için kullanılmaz hale gelen kıyı alanı da yenilenecek.

"Sonuç alıyoruz"
Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, "Sahilevleri'ndeki çalışmalar nedeniyle gerek işyerleri gerekse vatandaşlar büyük sıkıntı çekti. Asfalt dökümü henüz tamamlanmayan bir kaç küçük bölge dışında çalışmalar beklenen sonucu vermeye başladı. İzmirlilerin, yol çalışmaları neredeyse Sahilevleri'ne gelmemesi esnaf için büyük sorun oldu. Yaklaşık 10 aydır süren çalışmalar nihayet tamamlandı" dedi.

BÖLGEDE HANGİ ÇALIŞMA YAPILDI?
- Denize akan lağımsuları toplanarak Güneybatı Ana toplayıcısına iletilmek üzere 2.5 kilometrelik Sahilevleri Şebeke Kuşaklama Kanalı'nın alt yapı çalışmaları tamamlandı.
- Bu kanal, Narlıdere'den Gümrük'e kadar olan tüm sahil bandı boyunca atıksuları toplayan 17 kilometrelik güneybatı ana toplayıcı kanalına bağlandı.
- Güneybatı Ana Toplayıcı kanal 2002 yılı Şubat ayında bitirildi. Bu kollektördeki sular arıtılmak üzere Çiğli Arıtma Tesisi'ne gönderiliyor.
- Sahilevleri etabının tamamlanmasıya bölge, yıllardır süren fosseptik sorunundan kurtuldu.


http://www.yapi.com.tr/haberler/cekilen-cileye-degdi_4524.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!