Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Konak'ta Büyük Değişim

İzmir'in çehresini bambaşka bir görünüme kavuşturacak olan 'Konak Meydanı ve Çevresi Düzenleme Projesi' start alıyor. 80 bin metrekaresi yeş

Akşamb>İzmir'in çehresini bambaşka bir görünüme kavuşturacak olan 'Konak Meydanı ve Çevresi Düzenleme Projesi' start alıyor.

80 bin metrekaresi yeşil alan olarak düzenlenmesi planlanan 200 bin metrekarelik Konak alanı ile ilgili projenin ilk aşaması önümüzdeki hafta ihale edilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, projeyi hazırlayan Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mimar Ersen Gürsel, Konak Belediye Başkanı Erdal İzgi ve bürokratlar ile birlikte 'Konak Meydanı ve Çevresi Düzenleme Projesi'ni tanıttı.

Başkan Piriştina, denizde kirliliği durdurmaya yönelik Büyük Kanal Projesi'nin tamamlanmasıyla birlikte Körfez çevresini ve İzmir'i, kentlinin görselliği ile birlikte çok amaçlı kullanabilecekleri bir hale getirmeye çalıştıklarını söyledi. Bostanlı ve Bayraklı rekreasyon alanları, Meles Deltası ıslahı ve düzenlemesi ile Kordon düzenlemesinin tamamlandığını, Cumhuriyet Meydanı'ndaki çalışmaların ay sonuna kadar bitirileceğini anlatan Başkan Ahmet Piriştina, bundan sonraki hedeflerinin ise, Konak Projesi, İnciraltı Doğal Yaşam Parkı, Sahilevleri ve Güzelbahçe Sahil Şeridinin düzenlenmesi olduğunu kaydetti.

'Konak Meydanı ve Çevresi Düzenleme Projesi'nin kentin çehresini değiştireceğini anlatan Başkan Piriştina, 'Yapılacak çalışma sonunda Konak, Türkiye'nin en güzel meydanı, dünyanın ise sayılı meydanlarından biri olacak' şeklinde konuştu.

Projenin, 1 trilyon 800 milyar lira keşif bedelli 1. aşama ihalesinin önümüzdeki hafta gerçekleştireleceğini anlatan

Piriştina, ilk etapta zemin düzenlemesi, altyapı ve aydınlatma işlerinin yapılacağını ve yaklaşık 6 ayda tamamlanacağını söyledi. Başkan Piriştina, projenin ilk iki aşamasının uyulanması için Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun görüşünün de alındığını, 3. aşama içinse kesin onay bekleyeceklerini kaydetti.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/konakta-buyuk-degisim_2245.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!