Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çelik İhracatçıları Birliği’nden İhracat için Yeni URGE Projesi

Çelik İhracatçıları Birliği, yeni URGE projesiyle mevcut pazarların korunması ve yeni pazarlara açılım konusunda katılımcılara destek olacak. Projede yer almak üzere başvuruda bulunan 62 çelik firmasının proje çerçevesinde ihtiyaç analizleri yapıldı.

yapi.com.tr
Çelik İhracatçıları Birliği’nden İhracat için Yeni URGE Projesi

Çelik İhracatçıları Birliği'nin Ernst & Young ile gerçekleştirdiği çalışma sonucunda sektör temsilcilerinin ihracatlarını artırabilmesi için ihtiyaçları ve ihracat artışlarını engelleyen yapısal eksiklikleri tespit edildi. Yapılan inceleme, 62 firmanın katılımı ile bir çalıştayda da değerlendirildi.

Yeni URGE projesi kapsamında verilecek en temel hizmet olarak ihracatçı çelik firmalarının personellerine mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerinin verilmesi yer alıyor. İhraç ürünleri hakkında dünyadaki ve ülkedeki sektörel haberlerin servis edilmesi, yurt içi ve yurt dışı sektörel istatistiki bilgi ve raporların katılımcı firmalarla paylaşılması da verilecek hizmetler arasında gösteriliyor. Projenin en önemli ayağı ise; hedef ülkelerdeki ithalatçı firmaların tespiti ve projeye katılan sektör temsilcilerinin ithalatçı firmalarla iletişimine yardımcı olmak. Ayrıca ihracat pazarlarında ve iç piyasada karşılaştıkları sorunların çözümüne yardımcı olmak, hedef pazarlardaki tanıtım etkinlikleri ile katılımcı firmaların arasında güç ve işbirliği yaratacak projeleri hayata geçirmek de yeni URGE projesinin çelik sektörüne sağlayacağı avantajlar.
 
Çelik İhracatçıları Birliği tarafından 2011-2014 döneminde gerçekleştirilen URGE projesi kapsamında 9 hedef ülke ve 12 farklı şehre ticaret heyeti düzenlenmiş, 302 çelik ithalatçısı ile Türk çelik ihracatçılarının 4 bine yakın ikili iş görüşmesi yapması sağlanmıştı. Çelik İhracatçıları Birliği; ayrıca 5 ayrı ülkenin çelik ithalatçılarını ülkemize davet ederek, alım heyetleri de düzenlemişti. Söz konusu proje, Ekonomi Bakanlığının 'Başarılı Uygulama Örnekleri' arasında da yer alıyor.

Yeni proje hakkında bilgi veren Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci; “Türkiye genelinde faaliyet gösteren, özellikle orta ve küçük ölçekli çelik şirketlerimizin ihracatlarını arttırmaya; büyük ölçekli şirketlerimizin de mevcut pazarlarına yenilerini eklemelerine vesile olacağımıza inanıyoruz” dedi.

Birlik tarafından uygulanan ilk projeden sonra katılımcı firmalarla sinerji içinde çalıştıklarını ve ikinci projede sektör temsilcilerine çok daha geniş kapsamlı hizmetler sunulacağını belirten Namık Ekinci, “2014 yılında sona eren ilk URGE projesinde katılımcı sayımız 47 idi. Bugün yeni projemiz için başvurular 62’ye ulaştı. Bu artış aslında ilk projenin başarısının da bir göstergesi. Ayrıca yaptığımız ihtiyaç analizleri ile vereceğimiz hizmetleri çeşitlendirdik, farklı avantajlar sunduk, böylece yeni proje ile sektör temsilcilerimizin ihracatlarının artışında önemli destekler sağlayacağımızı da rahatlıkla söylememiz mümkün” diyerek sözlerine son verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/celik-ihracatcilari-birliginden-ihracat-icin-yeni-urge-projesi_129372.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!