Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

ÇİB'den Ticari İstihbarat ve Hedef Pazar Belirleme Eğitimi

Çelik İhracatçıları Birliği, 'Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi' (URGE) kümesinde yer alan firmalardan 40'a yakın temsilciye 'Ticari İstihbarat ve Hedef Pazar Belirleme' konusunda eğitim verdi

yapi.com.tr
ÇİB'den Ticari İstihbarat ve Hedef Pazar Belirleme Eğitimi

Çelik İhracatçıları Birliği (ÇİB), URGE tebliği kapsamında Ekonomi Bakanlığı desteğiyle sürdürdüğü 'Çelik İhracatının Geliştirilmesi' projesinin ikinci aşaması olan eğitim faaliyetlerine başladı. URGE kümesinde yer alan firmalardan katılan 40'a yakın temsilciye, 'Ticari İstihbarat ve Hedef Pazar Belirleme' konusunda eğitim verildi.

Çelik ihracatçılarına yeni pazarların kapılarını açmak üzere başlanan proje kapsamındaki eğitim faaliyetinde, ilk olarak uluslararası ticaret hakkında bilgiler paylaşıldı. Firmaların hedef pazarlar konusunda ihracatçı ve ithalatçı ülkeleri tespit edebilmelerinin yanı sıra rakiplerini ve rekabet şartlarını kontrol edebilmelerine dönük analiz ve araştırmalar üzerinde duruldu.

İki gün süren eğitim boyunca çelik ihracatçılarının çeşitli bilgi bankalarını kullanarak ürünleri için en uygun pazarları belirlemeleri, rekabet koşullarını analiz edebilmeleri, rakip firmalar ve müşteriler hakkında bilgi toplayabilmeleri gibi konular hakkında bilinçlenmeleri hedeflendi.

Eğitimlerle, ticari bilgi ve istihbarat sistemleri konusunda farkındalık yaratılırken firmaların hedef pazar değerlendirme süreçlerine de katkı sağlandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cibden-ticari-istihbarat-ve-hedef-pazar-belirleme-egitimi_135201.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!