Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çelik İhracatçıları Birliği’nden Burs ve Eğitim Desteği

Çelik İhracatçıları Birliği, geçtiğimiz öğretim yılında başlattığı ‘Üniversite Seminerleri’ne bu yıl da devam ediyor. Birliğin ‘Çelik Zihinler’ projesi kapsamında gerçekleştirdiği seminerlerin ikinci durağı Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü oldu.‘Çelik Zihinler’ projesi kapsamında burs desteği de veriliyor.

yapi.com.tr
Çelik İhracatçıları Birliği’nden Burs ve Eğitim Desteği

Çelik İhracatçıları Birliği, Türk çelik sektörünün gelişimi açısından mesleki eğitimi destekliyor ve donanımlı elemanlar yetiştirmek çeşitli eğitim projelerine de imza atıyor. Birliğin mesleki/teknik eğitim programlarını gerçekleştiren Matil Malzeme Test ve İnovasyon Laboratuvarları  A.Ş. tarafından geçtiğimiz öğretim yılında başlanan ‘Üniversite Seminerleri’ne bu yıl da devam ediliyor. İlki Marmara Üniversitesi’nin Göztepe Kampüsü’nde gerçekleştirilen seminerlerin ikinci etabı geçtiğimiz günlerde Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü’nde gerçekleştirildi.

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Çapoğlu ve Malzeme Kulübünden Sorumlu Öğretim Üyeleri Doç. Dr.  Yücel Gencer ve Doç. Dr. Mehmet Tarakçı’nın ev sahipliğini üstlendiği seminer, Matil A.Ş. Genel Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Soykan tarafından verildi.

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin yoğun ilgi ve katılımı ile gerçekleştirilen seminer; ‘Türk Çelik Sektörü’ ve ‘Ar-Ge/İnovasyon Çalışmaları’ olarak iki ayrı başlık altında gerçekleştirildi. Program çerçevesinde; çelik sektörü hakkında farkındalık yaratmak amacıyla sektörün üretim, ihracat ve ithalat değerleriyle ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu. Ayrıca Çelik İhracatçıları Birliği tarafından kurulacak ‘Çelik Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi’ ile web portal çalışmalarının da tanıtımı yapıldı.

‘Üniversite Seminerleri’nin İstanbul'daki tüm üniversiteler ile çelik üretilen bölgelerdeki üniversitelerde sürdürülmesi hedefleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/celik-ihracatcilari-birliginden-burs-ve-egitim-destegi_125763.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!