Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Cerrahpaşa'da Elektrikli Soba Dönemi!

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, geçen bahar kazanı patlayınca bu kışa kalorifersiz girdi. Hastalar ısınmak için evden elektrikli soba ve battaniye getirdi.

yapi.com.tr
Cerrahpaşa'da Elektrikli Soba Dönemi!

İstanbul Üniversitesi’ne (İÜ) bağlı Türkiye’nin en önemli hastanelerinden Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne kış erken geldi. Hastanedeki iki doğalgaz kazanından biri arıza yaptı. Hastane yönetimi tamir için ihale açtı. Ancak ödeme yapılmadığı için hiçbir firma teklif vermedi.

Radikal'in haberine göre, zorda kalan hastalar evlerinden getirdiği battaniye ve elektrikli sobalarla ısınmaya başladı. Bugün gazetesinden Nesrullah Sonay'ın haberine göre, hastane yönetimi konuyla açıklama yapmadı. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Aksaray Şube Başkanı Aydın Erol, kazanın geçen yılın sonunda arıza yaptığını söyledi.

İhale tarihi belli değil

Tek kazanla hastanenin ihtiyacı karşılanmadığına dikkat çeken Erol, “Fazla yüklenmeleri halinde çalışan kazanında arıza yapacağı aşikar. Şu an ihalenin ne zaman yapılacağı konusundaki belirsizlik devam ediyor. Elektrikli soba gibi geçici çözümler üretilerek bir şekilde idare ediliyor” dedi.

Yangın çıkabilir

Hastanenin elektrik tesisatının eski olduğunu söyleyen Erol, “Böyle devam ederse yangın çıkma ihtimali söz konusu” dedi. Erol hastanenin borç yükü içerisinde olduğunu belirterek “Şu an Çapa ve Cerrahpaşa’nın toplamda 350 milyon lira borcu var. Her hastadan 3’te bir oranında zarar ediliyor” diye konuştu.

'Duvarlar çatlak soğuk geliyor'

İsminin açıklanmasını istemeyen bir hasta yakını da hastanenin durumundan şikayetçi oldu. “Hastamız Kadın doğum bölümünde yatıyor. Son 1 haftadır bu bölüme doğalgaz verilmiyor. Hastane adeta buz gibi. Hastalar ağlıyor” dedi.

Hastaların evden battaniye ve ısıtıcı getirdiğin ifade eden hasta yakını, “Devlete ait bir hastanede bu şekilde bir sağlık hizmeti verilmesi çok şaşırtıcı. Odaların duvarları çatlak. Dışarıdan soğuk hava geliyor tam kapanmıyor. Hastalar sağlıklı olsa dahi hasta çıkıyorlar” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cerrahpasada-elektrikli-soba-donemi_126423.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!