Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi

Çevreyi Kirletenlere Rekor Ceza Kesildi

İstanbul’da hava, trafik, gürültü, su ve tehlikeli atık kirliliğine neden olan firmalara yılın ilk altı ayında 1 milyon 650 bin lira ceza kesildi.

yapi.com.tr
Çevreyi Kirletenlere Rekor Ceza Kesildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Kanunu’na ilişkin ilk altı aylık periyotta toplam 92 farklı denetimde 1 milyon 646 bin 609 liralık cezai işlem uyguladı. Bakanlık, Çevre Kanunu’na ve İlgili Yönetmeliklere uymadığı gerekçesiyle bir önceki sene işletmelere toplamda 1 milyon 721 bin 176 liralık ceza keserken, bu rakama 2013’ün ilk yarısında ulaşıldı.

Çevre Kanunu’nca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkındaki Yönetmeliğe aykırı davrandıkları gerekçesiyle 32 farklı denetimde 766 bin 204 lira, bildirim ve bilgi verme yükümlülüklerine uymadıkları gerekçesiyle de 25 farklı denetimde 238 bin 436 lira değerinde cezai işlemler uygulandı. Bu cezaları; 272 bin 938 lira ile ÇED İzleme Denetleme sürecinde taahhüt ihlali yapanlar, 132 bin lira ile Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği’ne aykırı davranan firmalar, 81 bin 268 lira ile gürültüye neden olanlar ve 40 bin 636 lira ile de Katı Aktıkların Kontrol Yönetmeliği’ne uymayan firmalara kesilen cezalar oluşturdu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cevreyi-kirletenlere-rekor-ceza-kesildi_109904.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!