Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çocuk Parkına Cami İnşası

22 yıl önce çocuk parkı yapılması için terk edilen arazi bir derneğe cami yapılması için verildi. Parkın içindeki 17 ağaç kesildi.

yapı.com.tr
Çocuk Parkına Cami İnşası

Birgün'ün haberine göre, Aydın’ın Kuşadası İlçesi’ne bağlı Davutlar Beldesi’ndeki Başkentliler Sitesi’nin, çocuk parkı olarak 22 yıl önce terk ettiği arazi bir derneğe cami yapımı için tahsis edildi. Parkta 20 yaşındaki 17 ağacın kesilmesine tepki gösteren semt halkı, inşaatın yasalara aykırı yapıldığını öne sürerek, konuyu yargıya taşıdı.

‘Cami istemiyoruz’

İmar planında park olarak görünen alanın, cami yapılabilmesi için yasalara aykırı bir şekilde değiştirildiğine dikkat çeken  Kuşadası Barosu Çevre Komisyonu Üyesi ve Başkentliler Sitesi sakinlerinin avukatı Bülent Tokuçoğlu “Büyükşehir Yasası’na göre Davutlar Belediyesi’nin yaptığı imar planı değişikliğini Kuşadası Belediyesi’nin onaylaması gerekiyor. Çocuk parkının yerine cami yapılmasını istemiyoruz. Konuyu yargıya taşıyacağız“ dedi.

Site sakinlerinin alana cami yapılmasını istemediğini de belirten Bülent Tokuçoğlu “Davutlar’da faaliyet gösteren bir cami yaptırma derneği, belediyeden de destek alarak 22 yıldır park olarak kullanılan alandaki 17 ağacı kesti. Sorumlular hakkında, kamu malına zarar vererek ağaç kestikleri ve imar yasasına aykırı hareket ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Belediye araç yardımı yapmış

Başkentliler Sitesi’ndeki çocuk parkı alanın cami yapılmak üzere derneğe tahsis edildiğini belirten Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal konuşmasına şöyle devam etti: “Söz konusu alana cami yapılması başvurusu dönemin Aydın Valisi Kerem Al tarafından kabul edildi. Dernek geçtiğimiz hafta ruhsatlarını alarak inşaata başlamak üzere harekete geçti. Bizden de ağaçlar kesmek için araç gereç yardımı istediler. Biz de yardımcı olduk. İnşaat sahası içinde kalan ağaçlar kesildi.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/cocuk-parkina-cami-insasi_113775.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!