Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Güvenpark" Tartışması Büyüyor: Gökçek, Muhatabımız Değil!

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi yöneticileri Melih Gökçek’in, Güvenpark’ın altını yer altı otoparkı yapmak için proje hazırlattığı söylemine, “Muhatabımız değil, kendisinden haberi yok” açıklamasını yaptı.

yapi.com.tr
"Güvenpark" Tartışması Büyüyor: Gökçek, Muhatabımız Değil!

Konuyla ilgili açıklama yapan Şube Başkanı Ali Hakkan:  “Güvenpark kent merkezinde önemli bir yeşil alandır. Cumhurbaşkanı ile yapılan görüşmeden sonra, Çevre Şehircilik Bakanlığı, Ankara Ticaret Odası ile yürüttüğümüz Saraçoğlu Mahallesi’nin kente kazandırılması projesi ile Güvenpark birlikte değerlendiriliyor. Bu konuda katılımcılıktan nasibini bir kez bile almamış Melih Gökçek muhatabamız değildir. Kendisini gündeme getirmeye çalışıyor”. dedi.

“Melih Gökçek’in Kendisinden Haberi Yok”

Mimarlar Odası Ankara Şube Genel Sekreteri Tezcan Karakuş Candan, "Melih Gökçek 1998 yılında Dünya Bankası Hibesi ile Ankara Ulaşım ve Trafik iyileştirme etütleri yaptırdı. Bu etütlerde, otoparkların yeri belli, projede Güvenpark’ta dahil kent merkezi kırmızı bölge ilan edilmiş durumda, projeye göre otoparklar kent çeperlerinde kurgulanmış. Kendisinden ve kendi yaptırdıklarından haberi olmayan bir belediye başkanı ile yönetiliyoruz. Başkent bunu hak etmiyor. Güvenpark’ın altını otopark yapma hikayesi eski ve bitmiş bir hikayedir. Ankara halkını çok düşünüyorsa, çeperlerde yapılacak otoparklardan kent merkezine metro ulaşımını ücretsiz yapsın, metro ağını genişletsin” dedi.

Güvenpark'a Yer Altı Otoparkı!

http://www.yapi.com.tr/haberler/guvenpark-tartismasi-buyuyor-gokcek-muhatabimiz-degil_112503.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!