Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Coldwell Banker 5 Milyar Dolar Satış Hedefliyor

Dünyada 50 ülkede 3 bin 600’ü aşkın ofisi olan Coldwell Banker’in Türkiye Direktörü Gökhan Taş, Türkiye’de yıllık 5 milyar dolar gayrimenkul satışı hedeflediklerini açıkladı.

Coldwell Banker 5 Milyar Dolar Satış Hedefliyor

1906 yılında kurulan Coldwell Banker’ın 107 yıldır aralıksız en çok ciro üreten gayrimenkul danışmanlık şirketi olduğunu belirten Gökhan Taş, “Amacımız 2016 yılı sonunda, 250 franchise ofisi, 2 bin 500 gayrimenkul danışmanıyla markamızı ülkemizde de pazar lideri yapmak” dedi. Taş, Coldwell Banker’in yıllık 500 milyar dolar satılan mülk değeri ve 6 milyar dolar alınan komisyon bedeli ile dünyanın en büyük danışmanlık şirketi olduğunu dile getirdi. Taş, büyüme hedeflerini yakalamalarının ardından yabancı bir ortaklıkla birlikte mortgage firması kuracaklarını ifade etti.

“Yeni konut projelerini satacak kişiler yok”

“Tüm şehirlerimiz şantiye alanlarına döndü” diyen Taş, kentsel dönüşüm projeleri ile birlikte yeni konut projelerinin artacağını belirtti. Taş, gayrimenkul şirketlerinin büyük konut projelerinde kendi satış ofislerini kurduklarını ancak 20-200 dairelik projelerde danışman şirketlerle çalışmayı tercih ettiklerini belirtti ve ekledi: “ Yeni konut projelerinin satışını gerçekleştirebilecek eğitim ve deneyim düzeyine sahip bilirkişiler yok. Biz ‘yeni konut projesi satış eğitimi’ verip önümüzdeki 1,5 yıl bu alana yoğunlaşmayı planlıyoruz.”

Uzmanlaşma artacak

Gayrimenkul satış temsilcilerinin uzmanlaşma konusunda sorun yaşadığına işaret eden Taş, “Herkes her işi yapar anlayışı var. Biz bu konuda uzmanlaşma yoluna gideceğiz. Mesela sadece ticari birim uzmanı değil, ticari arsa, ticari ofis, ticari endüstriyel gayrimenkul, otel, perakende gibi farklı alanlar geliştireceğiz” dedi. Taş, sektöre  kentsel dönüşüm projelerinde etikili olacak kat karışığı proje uzmanı da kazandıracaklarını söyledi.

Türkiye’deki gayrimenkul ofislerin yüzde 5’i kurumsal

Taş, Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerin yüzde 5’inin kurumsal olduğunu belirtti. Bunun yanında kurumsal gayrimenkul şirketleri üzerinden yapılan işlemlerin her geçen yıl arttığını belirten Taş, “ 1996 yılında yapılan gayrimenkul işlemlerinim yüzde 3’ü kurumsal şirketler üzerinden yapılırken 2012’de bu rakam yüzde 38’i buldu” dedi. Taş, önümüzdeki süreç içinde yüzde 5’lik kurumsal şirketlerin diğer yüzde 95’lik dilimi bünyesine alarak büyüyeceğini ifade etti.

Gezi Parkı Taksim'deki satışları etkiledi

Taş, Gezi Parkı’nda 2 haftayı aşkın süredir devam eden olayların bölgedeki satışları etkilediğini belitti. Taş, “Taksim ve civarındaki işlemlerde vazgeçmeler yaşandı. Ancak piyasa genelinde bir etkiden henüz söz edemeyiz. Bu durumun uzun süreceğini düşünmüyorum ancak sürerse turizm yatırımlarını ve yabancı ülkelere satışları olumsuz etkileyebilir” dedi. 

Mısırlı bir yatırımcı bekliyoruz

Taş, yabancı ülkelerinin Türkiye gayrimenkul pazarına ilgisinin artacağını öngörüyor. Önümüzdeki günlerde Mısırlı bir yatırımcının kendileri ile görüşmeye geleceğini belirten Taş, bu şirketin blok alımlar ve proje ortaklıklarına sıcak baktığını dile getirdi.

Eğitim ve teknolojiye önem veriyor

Gökhan Taş, Coldwell Banker Türkiye’nin en büyük yatırımının ve ayrıcalığının eğitim ve teknolojide olacağını belirterek, Coldwell Banker University ve Coldwell Banker Commercial Universtiy’nin dünyada uyguladığı ve sonuçları başarılarla tescilli eğitim programlarını yerli ve yabancı eğitimciler ile yüz yüze ve online olarak verileceğini söyledi. Taş, Coldwell Banker International’ın teknoloji ve mobil teknoloji uygulamaları konusunda dünyanın en yenilikçi ve bunu en iyi kullanan gayrimenkul danışmanlık şirketi olduğunu, amaçlarının Türkiye’de de hem kendilerine bağlı gayrimenkul profesyonellerine hem de müşterilerine, IOS, Android ve Windows uygulamaları ile kolaylık, hız ve erişilebilirlik sağlamak olduğunu belirtti.

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/coldwell-banker-5-milyar-dolar-satis-hedefliyor_109745.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!